Tisztelt Látogatónk! A válasz csak előfizetőink számára érhető el!

Ha rendelkezik érvényes előfizetéssel, kérjük lépjen be felhasználói nevével és jelszavával, ellenkező esetben tájékozódjon kedvező előfizetési lehetőségeinkről!

0 hozzászólások

Társaságunk alkalmaz nyugdíjas munkavállalókat is. Mindenkinek biztosítjuk a BKV bérletet a cégnél. Mivel a nyugdíjasoknak a BKV nem állít ki cégnévre szóló számlát, csak saját nevükre szóló számlát tudnak hozni havonta.
Hogyan járok el helyesen adózás szempontjából? Megtehetem-e, hogy az Szja törvény alapján a 70. § 1) bc pontja szerint csoportot képezek a cégnél, azaz a nyugdíjasoknak a nyugdíjas bérletet juttatásként adom havonta. Így az egyes meghatározott juttatásként megfizetem a 16% szja-t és a 27% eho-t.
Vagy csak úgy tudok adni a nyugdíjas dolgozóknak bérletet, hogy ők is a teljes árú havi bérletet veszik meg és a béren kívüli juttatás szabályai szerint adózom le?