Tisztelt Látogatónk! A válasz csak előfizetőink számára érhető el!

Ha rendelkezik érvényes előfizetéssel, kérjük lépjen be felhasználói nevével és jelszavával, ellenkező esetben tájékozódjon kedvező előfizetési lehetőségeinkről!

Termékdíj témakörében kérnénk segítséget újrahasználható csomagolószerekre vonatkozóan:
1. A termékdíj törvény előírásai alapján milyen gazdasági esemény minősül az újrahasználható csomagolószerek esetén forgalomba hozatalnak? Különösen olyan esetben, amikor mint göngyöleg a készletek között (változatlan mennyiségben) kerül kimutatásra és a tulajdonjog nem ruházódik át. Így például raklapon megtörténik az áru kiszállítása a vevő részére, és a vevő az áruátvétellel egyidejűleg üres – csere – raklapot ad.
2. Be kell-e jelenteni újrahasználható csomagolószer nyilvántartásba azt a belföldről (gyártótól) újonnan vett vagy importőrtől közvetlenül vásárolt több utasként forgalomba hozható csomagolóeszközt, mellyel kapcsolatban a Ktdt. 14. § (5) ea) alpontja alapján szerződéssel a termékdíjat átvállaltuk és ezen csomagolóeszközt külföldön hozzuk forgalomba oly módon, hogy
a) a tulajdonunkban marad és a vevő visszaszállítja,
b) értékesítésre, így számlázásra kerül ( a számlán külön tételsort képez),
c) a kiszámlázott göngyöleget a partner külföldről külön ügyletben nekünk eladja és visszaszámlázza a részünkre (részünkről göngyöleg import),
d) az eladott áru értékébe beépülve külön számlázásra nem kerül, de az áruval együtt a tulajdonjog átszáll a külföldi vevőre.
3. Keletkezik-e, illetve mikor keletkezik termékdíj fizetési kötelezettség abban az esetben, ha az újrahasználható új csomagolószert belföldi partnertől szerezzük be, nem regisztráltuk sem újrahasználható nyilvántartásba sem betétdíjas rendszerbe , de a Ktdt. 14. § (5) ea) alpontja alapján szerződéssel a termékdíjat átvállaltuk és ezen csomagolóeszközt belföldön hozzuk forgalomba oly módon, hogy a tulajdonjog nem száll át, hanem a vevőtől elszámolás mellett visszaszállításra, majd újbóli kiszállításra kerül? Ezen átvállalás mellett lehetséges-e a számlán a göngyölegnek az árutól elkülönített módon külön soron történő megjelenése, számlázása?