Annyira magától értetődő, hogy a döntés-előkészítésben sokszor nem is gondolunk rá – jogszabálykövetés a HR szoftverben (x)


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Alapvető elvárás a törvénykövető bérprogram, de…

A bérügyvitel és a kapcsolódó vállalati folyamatok esetében közismerten változó a jogi környezet.  Különösen igaz ez a 2020. március elejétől napjainkig terjedő időszakra, amikor a pandémiás helyzet miatt napról napra jönnek ki a jogszabályváltozások, a vállalatok bérügyviteli és kapcsolódó folyamatait kiszolgáló szoftverben folyamatos fejlesztési feladatok merültek fel.

A PIRAMIS bérprogram és kapcsolódó HR szoftverei esetében idén március, április hónapokra az idei év törvénykövetési fejlesztéseinek 40%-a koncentrálódott, ebben az időszakban valósult meg.

Az L-SOFT értékesítői gyakran szembesülnek az ajánlatkérőkkel történő egyeztetés során, hogy tulajdonképpen azért készülnek szoftverváltásra, mert nem kapták meg időben, vagy sajnos nem ritkán egyáltalán nem jutottak hozzá a törvényi változásokat tartalmazó szoftverfrissítésekhez.

Le kell szögeznünk, hogy a vállalati adminisztrációs folyamatok közül a bérügyvitel területét érinti a legnagyobb arányú törvényi változás.

Ez óriási terhet jelent a szoftverfejlesztési oldalon. Folyamatos törvényfigyelési, értelmezési feladatot ad, nem beszélve a kapcsolódó elképesztő méretű szoftvertervezői, fejlesztői, tesztelői munkaóráról.

Az L-SOFT support támogatás keretében – többek között – vállalja a hatályos jogszabályi változások átvezetését a PIRAMIS™ humán szakértői rendszerében, melyre szerződéses kötelezettséget vállal.

Az a bérprogram, amelyben nem vezeti át a szolgáltató a törvényi változásokat, nem lesz aktuális, így nem képes a vállalat sem megfelelni a bérügyvitelét befolyásoló törvényi elvárásoknak. Előfordulhat, hogy hibásak lesznek a bérszámfejtések, a munkáltatói adatszolgáltatások!

Az L-SOFT átláthatóvá teszi, és már az ajánlatkérő döntéselőkészítése során rejtett költségek nélkül működteti a teljes ajánlatadási, szerződéskötési folyamatot, nyomon követhetően, tiszta helyzetet teremtve mindkét fél számára. Ezekben a folyamatokban egyértelműen megfogalmazzuk a törvénykövetésre vonatkozó kötelezettségeinket. Mindezt miért? Mert a másik oldalon mi is ezt várnánk el!

A több, mint 25 éve követett stratégia sikeresnek bizonyult, referenciaértékű ügyfeleink listáján (kattintson ide a referencialistáért)  található olyan vállalat is, amely már 1999-ben mellettünk döntött. Úgy gondoljuk, hogy 20 éve tartó együttműködés nem valósulhat meg olyan alapvető kritériumok megtartása nélkül, mint a törvénykövető fejlesztések szállítása.

Ez fontos! Keresse az L-SOFT-ot a portálján további információért, ajánlatkérésért!

Tomkó Gyöngyvér

marketing menedzser

L-SOFT Zrt.


Kapcsolódó cikkek

2024. március 28.

A bruttó átlagkereset 605 100 forint volt januárban, 14,6 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt. A bruttó átlagkereset 14,6, a nettó átlagkereset 14,5, a reálkereset pedig 10,4 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest a fogyasztói árak  3,8 százalékos növekedése mellett – jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2024. március 26.

Búcsúpénzek a munkaviszony közös megegyezéssel történő megszüntetésekor

A munkaviszony többféle módon megszüntethető. Ezek közül a közös megegyezés által nyílik leginkább lehetőség arra, hogy a felek figyelembe vegyék a másik érdekeit, és közben a saját igényeiket is érvényesíteni tudják. Ehhez persze szükség van arra, hogy a felek egymás között megállapodásra jussanak. Az alábbiakban az anyagi szempontokra fókuszálva ismertetjük a közös megegyezést érintő legfontosabb tudnivalókat.