A világszintű hajlandóságtól alacsonyabb, 56 százalék azon magyarok aránya, akik átképeznék magukat azért, hogy megbirkózzanak a globalizáció és a technológiai változások munkavégzésre gyakorolt hatásával – derül ki egy globális felmérésből, amelyben 12 400 magyar vett részt.
A Boston Consulting Group (BCG), és az állásportálokat tömörítő nemzetközi szervezet, a The Network – amelynek Magyarországon a Profession.hu a tagja -, 197 ország 366 ezer dolgozójának megkérdezésével készített felmérése szerint világszinten az emberek 67 százaléka lenne hajlandó átképezni magát, készség fejlesztésére pedig jelentős erőfeszítéseket 65 százalékuk tesz, ezzel szemben a magyarok 57 százaléka fordít jelentős időt tanulásra.
A jogi, műszaki-technológiai, valamint a tudományos kutatás területén dolgozók kevésbé, míg a digitalizáció, a kereskedelem, a termelés területén dolgozók, valamint a fizikai munkát végzők nagyobb hajlandóságot mutatnak arra, hogy átképezzék magukat egy másik foglalkozásra. A felmérés szerint a 30 év alattiak és a magasan képzettek az átlagnál több időt töltenek a munkájukkal kapcsolatos tanulással.
Magyarországon a válaszadók 54 százaléka gondolja úgy, hogy a globalizációnak hatása lesz az állására, szemben a globális 45 százalékos átlaggal, míg a technológiai változások hatását majdnem ugyanannyian, közel 50 százalékuk becsüli fontosnak. A magyarok szerint a globalizáció a legnagyobb mértékben olyan szektorokra lesz hatással, mint például a digitalizáció és automatizálás, az IT és a technológia, valamint marketing, hirdetés és kommunikáció, a legkevésbé pedig az egészségügyet, a jogot és a szociális munkát befolyásolja majd – közölték.
(MTI)
Kapcsolódó cikkek:
Mi ellen véd a betegség? – avagy a keresőképtelen elbocsátása
2019. december 5.
Jóllehet évek óta nincs hatályban az a szabály, hogy a munkavállalónak nem lehet felmondani keresőképtelensége idején, ma is számos bizonytalanság látszik a gyakorlatban.
Munkavállalói értékelés – adatvédelmi megfontolások
2019. december 5.
Az év vége felé közeledve megkezdődnek az éves értékelési folyamatok a vállalatoknál. 2018. május 25. óta, mióta az Általános Adatvédelmi Rendeletet alkalmazni kell, már nem csak munkajogi szempontból van kiemelt jelentősége a kérdéskörnek, hanem az értékelés kapcsán kezelt személyes adatok adatvédelmi szempontú szabályozásával is érdemes foglalkozni. Az alábbiakban azokat a főbb szempontokat mutatjuk be, amiknek mentén érdemes átgondolni a kapcsolódó eljárásrendet.
Leépítés és béremelés a Magyar Telekomnál
2019. december 4.
A Magyar Telekom jövőre legfeljebb 450 munkavállalót épít le, és 5 százalékkal emeli a béreket a társaságnál az érdekképviseletekkel kötött megállapodása alapján - közölte a cég szerdán.
Trenkwalder: még idén ki kell adni a szabadságokat
2019. december 4.

A Munka törvénykönyve rendelkezése szerint az év végéig minden munkavállalónak ki kell adni az éves szabadságát, a jogszabály megsértésnek számít ha ez elmarad, akkor is, ha a munkavállaló sem akar az adott időszakban szabadságra menni.
Nem halogatható tovább az idei szabadságolások tervezése
2019. december 3.
A kisebb cégek különösen nehéz helyzetbe kerülhetnek a szabadságolások miatt. Néhány rendelkezés azonban lehetőséget ad a szabadság következő évre való átvitelére.