A német Ryanair pilóták is csatlakoztak ahhoz a munkabeszüntetési akcióhoz, amelyet a svéd, ír és belga pilóták tartanak pénteken az ír fapados légitársaságnál.
A DPA német hírügynökség szerint a csatlakozást a Vereingung Cockpit pilóta-szakszervezet jelentette be. Az akció péntek hajnali 1 órától szombat hajnali 3 óráig tart és az összes németországi Ryanair járatot érintheti.
A németek csatlakozásával ez lehet a Ryanair történetének legnagyobb munkabeszüntetési akciója, a társaság eddig napi 2400 járatából 146-ot törölt.
A munkabeszüntetési akciót a svédek és a belgák kezdeményezték, mert nem jutottak dűlőre a Michael O’Leary által vezetett légitársasággal a munkakörülmények javításáról. A pilóták, légiutas-kísérők egyebek közt azt szeretnék, ha a saját országuk szerinti jognak megfelelő szerződésük lenne, mivel jelenleg minden Ryanair munkavállalót ír szerződéssel foglalkoztatnak.
Múlt héten a belga, spanyol, portugál és olasz személyzet egy része sztrájkolt ugyanezen okok miatt.
(MTI)
Kapcsolódó cikkek:
A munkáltatói kártérítés összegének megállapítása-III. rész
2019. február 22.
Cikkünk harmadik részéből megismerhetik a járadék megállapítására, az általános kártérítésre, a kártérítés módosítására és az elévülésre vonatkozó bírói gyakorlatot.
Nagyot nőtt tavaly az átlagkereset
2019. február 21.
Tavaly decemberben a bruttó átlagkereset 360 ezer forint volt, 10,2 százalékkal több, mint egy évvel korábban.
Visszacsábítaná külföldről a magyar sofőröket az MKFE
2019. február 21.
A Magyar Közúti Fuvarozók Egyesületének elnöke felhívással fordul a hazai vállalkozásokhoz: összehangolt cselekvéssel, az érdekeltség megteremtésével hívják haza a magyar sofőröket.
A munkaidő-beosztás szabályai
2019. február 21.
A munkaidő-beosztás módosításáról a felek szabadon megállapodhatnak, de az nem veszélyeztetheti a munkavállaló egészséges és biztonságos munkavégzéshez való jogát.
Egyszerűsített foglalkoztatás: előnyök és hátrányok
2019. február 20.

Átmeneti, pár napos munkák esetén a magas közterhek arra csábíthatják a munkáltatókat, hogy inkább bejelentés nélkül foglalkoztassák munkavállalóikat. Ezt elkerülendő alkotta meg a jogalkotó az egyszerűsített foglalkoztatás szabályait.