Család vagy munka? Család és munka! – országos kutatás indult


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Egy országos kutatás azt vizsgálja, hogyan segítheti a munka-magánélet egyensúly megteremtését a munkajogi szabályozás. Ha Ön is gyermeket nevel a munka mellett, vagy a közeljövőben tervezi a családalapítást, kérdőívünk kitöltésével mondja el véleményét!


Sokat változott a világ a kenyérkereső férfire épülő családmodell óta. Ma már természetes, hogy a nők is építhetnek karriert, a család megélhetése szempontjából pedig a legtöbbször kifejezetten szükséges is, hogy mindkét szülő dolgozzon. Ez viszont számos problémához vezet a munka és a magánélet összeegyeztetése körében, amelyeket minden dolgozó szülő jól ismer.

Egy most zajló országos kutatás azt vizsgálja, hogyan segítheti a munka-magánélet egyensúly megteremtését a munkajogi szabályozás. Dr. Kártyás Gábor, egyetemi adjunktus, a kutatás vezetője szerint „a gyermeket nevelő felnőtt fontos igénye, hogy a munkában és a magánéletben is hozni tudja azt a színvonalat, amit ő ideálisnak tart. A megélhetés biztosítása fontos motiváció, de emellett a gyermeket nevelő felnőtt is szeretheti a munkáját, és kifejezett igénye lehet arra, hogy munkahelyi feladatait össze tudja egyeztetni a vele szemben támasztott magánéleti elvárásokkal.” Fontos tehát, hogy a jogi szabályozás lehetővé tegye e két cél együttes érvényesítését.

Rodin munkaügyi rendezvények

2013.05.23. –A munkaidő és pihenőidő új szabályai – szabadság kiadása elszámolása a gyakorlatban

2013.06.04. –Munkaerő-kölcsönzés vagy diákfoglalkoztatás?

2013.06.12. –A munkabér és a kártérítési felelősség

2013.06.27. –A munkaviszony megszüntetése

A munkaügyi szakemberekből álló kutatócsoport célja azoknak a munkahelyi tényezőknek az azonosítása, amelyek akadályozzák a családalapítást, gyermeknevelést. Sokak számára a kiszámíthatatlan munkaidő, másoknak a munkahely biztonsága okozza a fő problémát. „Arra vagyunk kíváncsiak, melyek a legproblematikusabb területek, és milyen megoldások alakultak ki a gyakorlatban ezek kezelésére. A munka törvénykönyve már ma is több lehetőséget biztosít a gyermeknevelés és a karrier összeegyeztetésére, ám úgy látjuk, ezeket még csak kevéssé ismerik a munkavállalók és munkáltatók” – mondta el a kutatásvezető.

Ha Ön is gyermeket nevel a munka mellett, vagy a közeljövőben tervezi a családalapítást, mondja el véleményét, vegyen részt a kutatásban! Az alábbi online kérdőív kitöltésével Ön is hozzájárulhat a felmérés sikeréhez. A kitöltés kb. 5 percet vesz igénybe, a felmérés anonim, a válaszokból sem a kitöltő, sem a munkáltatója nem azonosítható. 

Kattintson ide a kérdőív kitöltéséhez! A kutatás eredményeiről az ado.hu oldalain ősszel részletesen is beszámolunk!


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

EY: Megnyílt a HBLF Sokszínű és Méltányos Munkahely elismerés pályázati időszaka

A Sokszínű és Méltányos Munkahely elismerést azok az idehaza működő cégek érdemelhetik ki, amelyek a gyakorlatban is hozzájárulnak a befogadó vállalati kultúra és esélyegyenlőség megteremtéséhez. A HBLF kezdeményezésének célja, hogy kiemelje a területen látványos eredményeket elérő vállalatokat és példát mutasson az üzleti szereplők számára – olvasható az EY Adó Online-hoz eljuttatott közleményében.

2024. április 24.

Bekerülhet-e a hétköznapi életünkbe a robotika?

Idén is kitárta kapuit a HVG Állásbörze, ahol több mint száz munkaadóval személyesen és hibrid formában is találkozhattak azok az álláskeresők, akik ellátogattak április 17-19-e között a Papp László Budapest Sportarénába. Mindenki kedvence, a Bastion Group robotkutyája is jelen volt az eseményen, ahol hatalmas volt az érdeklődés a robotika iránt.

2024. április 24.

A bruttó átlagkereset 605 400 forint volt februárban, 14,0 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban

2024. februárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 400, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 417 100 forint volt. A bruttó átlagkereset 14,0, a nettó átlagkereset 13,8, a reálkereset pedig 9,9 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest a fogyasztói árak 3,7 százalékos növekedése mellett – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).