Profession.hu: a cégek fel tervez jövőre béremelést
Minden második cég tervez jövőre béremelést, az ideinél kisebb mértékűt, a cafeteria keretösszegét pedig minden ötödik emelné jövőre a Profession.hu állásportál felmérése szerint.
Kapcsolódó termékek: Munkajogi kiadványok, HR Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat augusztus végén csaknem 527 ezer álláskeresőt tartott nyilván Magyarországon; júliushoz képest 0,1, az előző év azonos időszakához viszonyítva pedig 4 százalékkal csökkent az álláskeresők száma.
Az adatok szerint idén szeptemberben a több mint 526 ezer álláskeresőből 51 500-an kaptak álláskeresési járadékot vagy álláskeresési segélyt, 186 700-an pedig foglalkoztatást helyettesítő támogatást, ugyanakkor több mint 288 ezren nem kaptak pénzbeli támogatást. Az előző hónaphoz képest egyik csoport létszáma sem változott jelentősen, az álláskeresési támogatásban részesülők száma stabilizálódni látszik.
A szokásos szezonális változásoknak megfelelően szeptemberben folytatódott a pályakezdő álláskeresők beáramlása a kirendeltségekre, azonban erőteljesebb ütemben. 2012 szeptemberében 14 700 pályakezdő lépett be a nyilvántartásba, ami az előző hónaphoz képest 40,1, az előző év szeptemberéhez képest pedig 38,2 százalékkal volt magasabb.
Az NMH adatai szerint a nyilvántartásba belépő pályakezdők több mint 64 százalékának középfokú végzettsége volt, a második legnagyobb csoportot a legfeljebb általános iskolát végzettek jelentik, míg felsőfokú végzettséggel a belépő pályakezdők 8,2 százaléka rendelkezett.
A nyilvántartott álláskeresők gazdaságilag aktív népességhez viszonyított aránya továbbra is 11,9, a munkavállalási korú népességhez viszonyított aránya pedig 7,9 százalékot tett ki szeptemberben. Egyik relatív ráta értékében sem történt változás az előző hónaphoz képest – derül ki az adatokból, miközben az előző évhez képest a gazdaságilag aktív népességhez viszonyított ráta 0,2 százalékponttal, a munkavállalási korú népességhez viszonyított ráta pedig 0,1 százalékponttal csökkent.
Az év kilencedik hónapjában 43 200 új álláslehetőséget jelentettek be a munkaadók, az előző havinál 52,7 százalékkal többet, míg az előző év azonos hónapjához viszonyítva 15,1 százalékkal kevesebbet.
Az újonnan bejelentett állások harmada nem támogatott álláshely volt, 66,7 százalékát pedig valamilyen támogatott foglalkoztatási forma keretén belül kínálták a munkáltatók.
(Forrás: MTI)
Októbertől megújul a Lex HR!Bővebb tartalommal, 48 színes oldallal, változatlanul magas szakmai színvonalon! |
A Nemzeti Munkaügyi Hivatal (NMH) honlapján közzétett adatok szerint 2011 augusztusához képest minden megyében csökkent az álláskeresők száma, a legnagyobb mértékben – 13,5 százalékkal – Győr-Moson-Sopron megyében, de jelentős, 11,2 százalékos volt a mérséklődés Békés és 10,7 százalékos Vas megyében.
Hasonlóan júliushoz egy hónap alatt csökkent a férfi és a szakképzetlen álláskeresők száma, köszönhetően a nyári szezonális munkáknak illetve a közfoglalkoztatási programnak, míg a nők és a diplomás munkát keresők körében emelkedést regisztrált a foglalkoztatási szolgálat.
Az idén augusztusban az 526 900 álláskeresőből 53 100-an kaptak álláskeresési járadékot vagy álláskeresési segélyt, 189 700-an foglalkoztatást helyettesítő támogatást, míg 284 ezren nem részesültek pénzbeli támogatásban.
Csökkent ugyanakkor a bejelentett új álláshelyek száma: augusztusban a munkáltatók 28.300 új álláshelyet jelentettek be. Ez az előző hónaphoz képest 9.700, 2011 augusztusához képest pedig több mint 15 ezres csökkenés.
Az újonnan bejelentett állásoknak a 62,1 százalékát valamilyen támogatott foglalkoztatási forma keretein belül kínálták a munkáltatók, 37,9 százalékához pedig nem igényeltek állami támogatást a foglalkoztatók. A támogatott állásoknak több mint négyötöde vonatkozott a közfoglalkoztatási program valamely eszközére.
(Forrás: MTI)
Minden második cég tervez jövőre béremelést, az ideinél kisebb mértékűt, a cafeteria keretösszegét pedig minden ötödik emelné jövőre a Profession.hu állásportál felmérése szerint.
A jövő évtől 3-6 százalék között alakulhat a GDP növekedési üteme, ehhez társul a gazdasági növekedésen alapuló gyors bérkonvergencia, ami a kormány egyik új gazdaságpolitikai célkitűzése – mondta a nemzetgazdasági miniszter pénteken az Év Felelős Foglalkoztatója díjátadón Budapesten.
Ez a matek nem jön ki, legfeljebb csak akkor, ha 2027-re 500 forint lesz az euró – reagált a Magyar Szakszervezeti Szövetség a miniszterelnök elképzelésére, miszerint 2-3 éven belül ezer euróra nő a hazai minimálbér és 1 millió forintra az átlagbér. Így viszont már egyáltalán nem olyan biztató ez a vízió. Amennyiben a terv mégis megvalósul, a MASZSZ elvárja, hogy ennek nyertesei a kis- és középkeresetűek legyenek. A szövetség ehhez minden szakmai segítséget megadna – olvasható az Adó Online közleményben.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!