Itt a törvényjavaslat hard Brexit esetére


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Elkészült az Egyesült Királyság Európai Unióból történő rendezetlen kilépésére felkészítő magyar törvényjavaslat, ami a magánszemélyeknél felmerülő kérdéseket rendezi – hívta fel a figyelmet közleményében a Deloitte.

A javaslat a munkanélkülieknek járó társadalombiztosítási, nyugdíj- és egészségbiztosítási, családtámogatási, valamint megváltozott munkaképességű személyeknek járó ellátások jogosultjait illetően állapít meg szabályokat, rendezi a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkezők vonatkozásában a beutazási és letelepedési kérdéseket, illetve az olyan ügyvédek kamarai tagságának helyzetét, akik az Egyesült Királyság állampolgárai.

 „A törvényjavaslatból az látható, hogy a magyar kormány is készül az egyre valósabb lehetőséggé váló megállapodás nélküli Brexitre, mely a kilépési tárgyalások elakadásával az alapvető forgatókönyvvé vált. A Brexit határidejének közeledésével továbbá adóhatósági útmutatók is megjelentek a Nemzeti Adó- és Vámhivatal honlapján, amelyek az egyes alternatívákról és a kapcsolódó adó- és vámkérdésekről adnak tájékoztatást” – hangsúlyozta dr. Schütt Attila, a Deloitte adóosztályának menedzsere.

 „A Brexitre való felkészülés minden esetben égető szükséglet, akkor is, ha az elmúlt napok eseményei alapján a kilépés időpontjának elhalasztása egyre valószínűbb. A halasztás egyrészt egyelőre csak elméleti lehetőség, másrészt egy rövid késleltetést követően hamar abban a helyzetben találhatjuk magunkat, hogy a legfontosabb kérdésekben továbbra sincs egyértelmű megállapodás, és a határidő újbóli kiterjesztése már minden szempontból sokkal nehezebben elképzelhető” – tette hozzá dr. Gábor Zoltán, a Deloitte adóosztályának szenior menedzsere.


Kapcsolódó cikkek

2019. január 29.

Brexit: May a Brexit-tárgyalások újranyitását kéri az EU-tól

Theresa May brit miniszterelnök a brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) feltételeiről tartott, a tavaly novemberi megállapodással lezárult tárgyalások újbóli megnyitását kéri az Európai Uniótól – közölte kedden a Downing Street.
2019. január 30.

Brexit: az EU ragaszkodik az eddigi közös állásponthoz

Ragaszkodnak közös álláspontjukhoz eddigi nyilatkozataik alapján az Európai Unió intézményeinek vezetői és képviselői, miszerint nem tárgyalható újra a brit EU-tagság megszűnésének feltételrendszeréről szóló szerződés, ahogy benne az úgynevezett ír-északír tartalékmegoldás sem.