Közel 150 cég a műegyetemi állásbörzén


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A kiállítók több mint fele informatikusokat, villamosmérnököket és gépészmérnököket keres.


Csaknem 150 cég képviselteti magát a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem központi, K. épületében szerdán megnyílt kétnapos állásbörzén, ahol a kiállító cégek több mint fele keres informatikusokat, villamosmérnököket és gépészmérnököket, de egyebek mellett közgazdasági, jogi, pénzügyi, természettudományi, bölcsész és egyéb műszaki-, valamint közlekedési- és vegyészmérnöki pozíciót is kínálnak a kiállítók – közölte a Műegyetemi Állásbörze Szervezőcsapata szerdán az MTI-vel. 

A közlemény szerint az ország legnagyobb múlttal rendelkező állásbörzéjén, amelyet idén már 45. alkalommal rendeznek meg, több ezer magyarországi és külföldi állásajánlat közül válogathatnak a friss diplomások és a tapasztalt, felsőfokú végzettséggel rendelkező munkavállalók. 

[htmlbox mt_kommentar]

 

Az állásbörzére az ország minden részéből és külföldről is érkeznek kiállítók a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemre. 

A csaknem 150 kiállító cég 59 százaléka szakmai gyakornoki programokra is keres jelentkezőket, 33 kiállító pedig szakképzettséget nem igénylő pozíciókat is meghirdet – tették hozzá. 

A kétnapos rendezvényre a belépés ingyenes, a helyszínen több felkészítő program is várja az álláskeresőket, többek közt lesz próbainterjú, stílus- és önéletrajz tanácsadás, valamint önismereti tréning is.

A legtöbb állásajánlat már online is elérhető a www.allasborze.bme.hu oldalon – olvasható a Műegyetemi Állásbörze Szervezőcsapatának közleményében.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 4.

Kiderült, hogy mennyit dolgoznak valójában a cégvezetők

Rendkívül leterheltek a magyar cégvezetők, aminek elsődleges oka, hogy nem tudnak kitörni a vállalkozás gyomrából. Egy friss kutatás szerint a cégvezetők hetente akár több mint 60 órát is dolgozhatnak, mert nem tudnak kinevelni vezetőket, akik az ő fejükkel tudnának gondolkodni, és ezzel állandó mókuskerékben találják magukat. Szerencsére van kitől tanulni, az 1. Szabad Cégvezető Konferencián közismert, sikeres vállalkozók mesélnek arról, hogyan tették a nulláról önjáróvá a cégüket.

2024. október 4.

Külföldi fizikai munkára is kiterjeszthető az utasbiztosítás

A Covid-időszakot követően évről évre dinamikusan nő az utasbiztosítások száma, ami az utazások számának növekedésén túl az utazók egyre növekvő tudatosságának is az eredménye. Azt azonban továbbra is csupán kevesen tudják, hogy a pihenési célú, rövidebb utazásokon kívül kedvező biztosítási lehetőségek állnak a munkavállalási vagy tanulmányi célból, hosszabb időre külföldön tartózkodók számára is – hívja fel a figyelmet az Insura.hu biztosításközvetítő társaság.

2024. október 1.

A munkajogi elévülés meghatározása és szerepe a gyakorlatban

Az elévülés, mint az idő múlásának jogi következménye nem csupán munkajogi fogalom, a többi jogterület, így a polgári jog vagy akár a büntetőjog is használja. Az elévülés intézményének célja, hogy az igények érvényesítését csupán meghatározott időbeli keretek között biztosítsa a felek részére, a már hosszabb ideje nyugvó állapotokat utóbb már ne lehessen bolygatni. Az elévülés beálltával maga az igény nem szűnik meg, azonban azt a továbbiakban már nem lehet bíróság előtt érvényesíteni, azaz annak teljesítését kikényszeríteni a másik féltől.