LMP: javítani kell az Erzsébet-program hibáit


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Visszásságok tapasztalhatóak az LMP szerint az Erzsébet-program körül, az ellenzéki párt a hibák kijavítását sürgeti az emberi erőforrások miniszterénél. A párt szerint hiányosságok mutatkoznak a szociális üdültetési programban.


Szél Bernadett, az Országgyűlés Foglalkoztatási és munkaügyi bizottságának tagja és Szabó Tímea, az emberi jogi bizottság LMP-s alelnöke az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményükben azt írták, nincs minden rendben a szociális üdültetési program megszervezése és végrehajtása körül, a már nyaralásukat töltő családok közül is nagyon sokaknak kellett csalódniuk.

A programban részt vevő nehéz anyagi helyzetben lévő családok, rászoruló gyermekek és fogyatékkal élők sehonnan sem juthattak hozzá a szükséges információkhoz, csak a támogatás elnyerését követően, a kötelező önrész befizetése után szembesülhettek az üdülés feltételeivel – közölték, hozzátéve: ráadásul „a szociális célkitűzések ellenére a program nincs tekintettel a jelentkezők anyagi helyzetére”.

Az LMP szerint érthetetlen, miért nevezik szociális üdültetési programnak az Erzsébet-programot, ha a szálláshelyek díja sok esetben magasabb a piaci árnál is, és kérdéses, hogy hová tűnik el az ebből származó extraprofit.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 11.

Gyorsan javítana a magyar bérszínvonalon a kormány

A jövő évtől 3-6 százalék között alakulhat a GDP növekedési üteme, ehhez társul a gazdasági növekedésen alapuló gyors bérkonvergencia, ami a kormány egyik új gazdaságpolitikai célkitűzése – mondta a nemzetgazdasági miniszter pénteken az Év Felelős Foglalkoztatója díjátadón Budapesten.

2024. október 8.

MASZSZ: csak úgy jön ki a matek, ha 2027-re 500 forint lesz az euró

Ez a matek nem jön ki, legfeljebb csak akkor, ha 2027-re 500 forint lesz az euró – reagált a Magyar Szakszervezeti Szövetség a miniszterelnök elképzelésére, miszerint 2-3 éven belül ezer euróra nő a hazai minimálbér és 1 millió forintra az átlagbér. Így viszont már egyáltalán nem olyan biztató ez a vízió. Amennyiben a terv mégis megvalósul, a MASZSZ elvárja, hogy ennek nyertesei a kis- és középkeresetűek legyenek. A szövetség ehhez minden szakmai segítséget megadna – olvasható az Adó Online közleményben.