Népszerűek a munkahelyteremtő pályázatok


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

10,4 milliárd forintos támogatási igény érkezett be a Nemzetgazdasági Minisztérium munkahelyteremtő beruházásokat elősegítő pályázatára – jelentette be Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár.


Az államtitkár elmondta, két hónappal ezelőtt azzal a céllal írta ki a minisztérium a pályázatot, hogy mikro-, kis- és középvállalatok munkahelyteremtő beruházásait támogassa. A cél az volt, hogy a vállalkozások növeljék statisztikai állományi létszámukat és azt legalább két évig megtartsák, a beszerzett berendezéseket és eszközöket pedig legalább három évig fenntartsák.

Czomba Sándor emlékeztetett, a korábbi évek hasonló kiírásaihoz képest idén is megduplázott keretösszegre, 10 milliárd forintra lehetett pályázni, amelyre 10,4 milliárdos igény érkezett be. A minisztérium ennek köszönhetően 8000 munkahely megtartását és mintegy 5500 új munkahely létesítését reméli.

Az államtitkár kiemelte, hogy a pályázat célja volt az is, hogy elsősorban azokban a térségekben segítsen, ahol egyébként is alacsonyabb a foglalkoztatás aránya. A beérkezett igények alapján ez a szempont maradéktalanul teljesült, ezt jól mutatja Szabolcs, Borsod és Csongrád megyék pályázói létszáma. Czomba Sándor kiemelte azt is, hogy a pályázók között 70 százalék fölötti a 2-5 fős bővítést tervező vállalkozások aránya, de több nagyobb pályázat is érkezett. Hozzátette, a regisztrált álláskeresők aránya 50 százalék feletti, és várhatóan a roma álláskeresők aránya is bőven 400 fő felett lesz.

A pályázatok beérkezése után azok komoly szakértői vizsgálaton mennek keresztül, majd jövő héten várhatóan már miniszteri döntés születhet az elbírálásukról, így május végén eredményt lehet majd hirdetni.

(forrás: Kormany.hu)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 4.

Kiderült, hogy mennyit dolgoznak valójában a cégvezetők

Rendkívül leterheltek a magyar cégvezetők, aminek elsődleges oka, hogy nem tudnak kitörni a vállalkozás gyomrából. Egy friss kutatás szerint a cégvezetők hetente akár több mint 60 órát is dolgozhatnak, mert nem tudnak kinevelni vezetőket, akik az ő fejükkel tudnának gondolkodni, és ezzel állandó mókuskerékben találják magukat. Szerencsére van kitől tanulni, az 1. Szabad Cégvezető Konferencián közismert, sikeres vállalkozók mesélnek arról, hogyan tették a nulláról önjáróvá a cégüket.

2024. október 4.

Külföldi fizikai munkára is kiterjeszthető az utasbiztosítás

A Covid-időszakot követően évről évre dinamikusan nő az utasbiztosítások száma, ami az utazások számának növekedésén túl az utazók egyre növekvő tudatosságának is az eredménye. Azt azonban továbbra is csupán kevesen tudják, hogy a pihenési célú, rövidebb utazásokon kívül kedvező biztosítási lehetőségek állnak a munkavállalási vagy tanulmányi célból, hosszabb időre külföldön tartózkodók számára is – hívja fel a figyelmet az Insura.hu biztosításközvetítő társaság.

2024. október 1.

A munkajogi elévülés meghatározása és szerepe a gyakorlatban

Az elévülés, mint az idő múlásának jogi következménye nem csupán munkajogi fogalom, a többi jogterület, így a polgári jog vagy akár a büntetőjog is használja. Az elévülés intézményének célja, hogy az igények érvényesítését csupán meghatározott időbeli keretek között biztosítsa a felek részére, a már hosszabb ideje nyugvó állapotokat utóbb már ne lehessen bolygatni. Az elévülés beálltával maga az igény nem szűnik meg, azonban azt a továbbiakban már nem lehet bíróság előtt érvényesíteni, azaz annak teljesítését kikényszeríteni a másik féltől.