Sürgős bértárgyalást kezdeményez a fővárossal a napokban alakult bérszövetség


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A bérszövetséget olyan szakszervezetek hozták létre, amelyek nem fogadják el, hogy az általuk képviselt dolgozók bérét a főváros nem kívánja emelni

Sürgős bértárgyalást kezdeményez a napokban alakult bérszövetség a fővárossal a budapesti közszolgáltató cégek tulajdonosaként.

A szövetséget olyan szakszervezetek hozták létre, amelyek nem fogadják el, hogy az általuk képviselt dolgozók bérét a főváros nem kívánja emelni. Egyesített erővel lépnek fel azért, hogy a fővárosi önkormányzat biztosítson forrást az idei bérfejlesztésre.
A megalakulásról levélben tájékoztatták Karácsony Gergely főpolgármestert, azt kérve, hogy mielőbb kezdődjön érdemi tárgyalás – írták.

A bérszövetséget a BKV-nál és a Budapesti Közlekedési Központnál működő Egységes Közlekedési Szakszervezet, a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége, a Budapesti Közlekedési Szakszervezetek Szövetsége, valamint a Fővárosi Közterület-fenntartó Nonprofit Zrt.-nél, a Fővárosi Kertészeti Nonprofit Zrt.-nél, a Fővárosi Településtisztasági és Környezetvédelmi Kft.-nél, a Fővárosi Kéményseprőipari Nonprofit Kft.-nél és a Budapest Közút Zrt.-nél jelen lévő Helyiipari és Városgazdasági Dolgozók Szakszervezete 2000 alapította.

A bérszövetség célja, hogy a benne részt vevő szervezetek együttes erővel, összehangolt akciókkal hívják fel a figyelmet arra: „a nulla százalékos ajánlat” egyikük számára sem elfogadható.

A szövetség tagjai „természetesen tisztában vannak” a koronavírus-járvány okozta nehéz gazdasági helyzettel, valamint az önkormányzatokat, így a fővárosi önkormányzatot is sújtó kormányzati intézkedésekkel – írták. Ugyanakkor hozzátették, hogy ezek ellenére sem tekinthetnek el az idei béremeléstől, ezért egyesített erővel kívánnak fellépni.

A szövetség munkájába bekapcsolódott a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete, a Közgyűjteményi és Közművelődési Dolgozók Szakszervezete, valamint a Szociális Ágazatban Dolgozók Szakszervezete is – közölték.

A bérszövetség tagjai levelükben azt kérik a fővárosi önkormányzat vezetésétől, hogy mielőbb jelöljön ki képviselőt a tárgyalásra.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2020. október 20.

76 százalékkal esett a bérlethosszabbítások aránya a fővárosi irodapiacon

Az év első kilenc hónapjában átadott irodamennyiség az egy évvel korábbinak több mint a négyszerese, az év végégig pedig további 50 ezer négyzetméternyi iroda készülhet el, ezzel szemben a keresleti oldal 59 százalékkal visszaesett a 2019 harmadik negyedéves adatokhoz képest – közölte az ESTON International.