Megállt a működő cégek számának csökkenése


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Csaknem négy év után megállt a működő vállalkozások számának csökkenése Magyarországon, a legtöbb új cég az építőiparban jött létre – közölte a Bisnode Magyarország Kft.


Az üzleti információs szolgáltató közleménye szerint négy év alatt 47 ezerrel lett kevesebb a gazdasági szereplő az országban, azonban a csökkenés üteme jelentősen lelassult 2016-ban, hiszen mindössze feleannyival mérséklődött a társaságok száma, mint 2015-ben. A tavalyi év végén 514 ezer működő cég volt, míg idén az első negyedév végén már közel 515 ezer céget tartottak nyilván. Az egy évvel korábbihoz képest azonban még mindig kevesebb működő cég van Magyarországon, azonban a változás már kevesebb, mint 1 százalék – írták.

Az új alapítású cégek számának stagnálása mellett a megszűnések száma jelentősen, 9,4 százalékkal esett vissza 2016. azonos időszakához képest. Ugyan a cégalapítási kedv nem növekedett számottevően, a cégtörlések számának visszaesése miatt a hazai cégállomány csökkenése jelentős mértékben lelassult – írták.

 

Az első negyedévben a legtöbb új társaság az építőipari, a szakmai, tudományos, műszaki tevékenységet végző és a kiskereskedelmi cégek közül került ki. Őket követi az ingatlanszektor és a nagykereskedelem, több mint 500 új céggel. Az új cégek számának legnagyobb emelkedése az építőipart jellemezte, 2016 első negyedévéhez viszonyítva 132-vel több új vállalkozás kezdte meg működését, ami több mint 16 százalékos bővülés. A toplista további 4 szereplőjénél viszont visszaesés történt. Az ingatlanszektorban több mint 9,1 míg a szakmai, tudományos, műszaki tevékenységet folytató cégek körében több mint 7,7 százalékkal csökkent az új cégek száma.

A legtöbb vállalatot tömörítő ágazat – 85 ezer társasággal – a szakmai, tudományos, műszaki tevékenység, ezt követi a kiskereskedelem 55,3 ezer céggel, majd az építőipar közel 45,8 ezer céggel. Nyolc százalék körüli részaránnyal (41,3 valamint 39 ezer vállalkozással) ugyancsak jelentős hányadot képvisel a nagykereskedelem és az ingatlanszektor – áll a közleményben.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 19.

Magyarországnak bőven van teendője a régiós “hosszútávfutásban”

A tíz- és húszéves időtávon kirajzolódó trendek – ezen belül az egyik fontos mutató, a vásárlóerő-paritáson mért egy főre jutó GDP – alapján a magyar gazdaság gyengébben áll a többi régiós országhoz képest. Az uniós átlag háromnegyedénél jár most Magyarország, míg Csehország 91, Lengyelország 80, Románia 78 százalékos arányt tud felmutatni, miközben Szlovákia viszont csak 73 százalékot. Ahhoz, hogy a magyar felzárkózás ütemesebb legyen, a képzett, minőségi munkaerő irányába kell elmozdulni.

2024. április 19.

Az MNB 28 millió forintra bírságolta az UniCredit Bankot

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) több mint 28 millió forint bírságot szabott ki az UniCredit Bankra a pénzmosás- és terrorizmusfinanszírozás-megelőzési tevékenysége kapcsán feltárt hiányosságok miatt; a hiányosságok nem veszélyeztetik a hitelintézet biztonságos működését – közölte a jegybank pénteken.

2024. április 19.

Rosszul meghatározott árral sokat lehet bukni az ingatlaneladáson

Minél hosszabb ideig van a piacon egy ingatlan, annál nagyobb az esély, hogy csak komoly árengedménnyel lehet értékesíteni, mutatott rá az Otthon Centrum elemzése, amely az értékesítési idő és az alku mértékének összefüggését vizsgálta.