Hol, hogyan szabályozzák a cash flow kimutatást? (x)


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A hazai előírások, valamint az angol és a nemzetközi számviteli standardok szerinti cash flow kimutatás szabályozásának fő eltéréseiről ír részletesen friss számában a Számviteli tanácsadó. A 2017/10-es számot itt rendelheti meg.


A vállalkozások hazánkban és nemzetközi szinten eltérő számviteli szabályozás szerint működnek, készítik el a beszámolóikat. Nemzetközi szinten ezek a számviteli rendszerek jelentős különbségeket mutatnak, amelyek az országok eltérő gazdasági fejlődéséből adódnak. A Számviteli tanácsadó A cash flow kimutatás számviteli szabályozása a hazai és a nemzetközi jogrendszerek tükrében című írásának fő célja, hogy képet adjon a magyar, az angol és a nemzetközi számviteli standardok szerinti cash flow kimutatás számviteli szabályozásának fő eltéréseiről, és hogy megvizsgálja a törvényi előírásokra és a standardokra épülő szabályozás közti különbségeket.

Az adólevonási jog érvényesítésének szabályai címmel indít sorozatot legfrissebb számában a szaklap, melynek célja az áfa levonásának 2017-ben aktualizált legfontosabb szabályainak összefoglalása és a terület adóellenőrzési gyakorlatának – különös tekintettel a NAV 3012/2017. útmutatójára – ismertetése. Az első rész az adólevonási jog fogalmáról, alaki és tárgyi feltételeiről, valamint a levonási jog gyakorlása során alkalmazott üzleti ellenőrzési eljárásról szól.

A mai kor kontrollere egy lépést sem tud tenni valós idejű adatbázisok, villámgyors számítógépes hálózatok, intelligens algoritmusok nélkül. Egy modern vállalatnál minden esemény és tranzakció azonnal számítógépre kerül, az adatok gyűjtésének, rendezésének, tárolásának, feldolgozásának, tálalásának aprómunkáját elvégzi a gép. A vállalati információs rendszerek fejlődése című írás szerzője arra vállalkozik, hogy időrendben bemutassa a vállalati információs rendszerek fejlődését a kezdetektől napjainkig.

A Mikrogazdálkodói egyszerűsített éves beszámoló választása című cikkében a szaklap azzal kapcsolatban nyújt segítséget, hogy mikor érdemes és mikor nem érdemes a mikrogazdálkodói egyszerűsített éves beszámolót választani.

A Számviteli tanácsadó legfrissebb, 2017/10-es számában folytatódik az adóhatósági végrehajtási eljárás főbb szabályait ismertető sorozat, valamint az építőipari vállalkozások számviteli kérdéseivel foglalkozó sorozat is.

A szaklap legfrissebb számát itt rendelheti meg.

 


Kapcsolódó cikkek

2024. november 26.

2025-től csak elektronikus számlák készülhetnek a földgáz- és a villamosenergia-fogyasztásról: új kihívások előtt a nem lakossági fogyasztók

A 2007. évi CXXVII. törvény az általános forgalmi adóról 175. § (3) b) bekezdése kimondja, hogy az elektronikus számla alkalmazásának feltétele a számlabefogadó beleegyezése, kivéve, ha jogszabály ettől eltérően rendelkezik. Hamarosan bevezetésre kerülnek az első ilyen jogszabályok, így 2025. január 1-jével jelentős változást hoz a nem lakossági fogyasztók számára, hogy a földgáz- és villamosenergia-fogyasztásról már csak elektronikus számlákat állíthatnak ki számukra a szolgáltatók. Az új rendszer az elektronikus archiválás kötelezettségét is maga után vonja, amire az érintetteknek fel kell készülniük.

2024. november 13.

Kisokos a könyvvizsgálatról

Európai kontextusban is ismertetjük, értelmezzük a könyvvizsgálatot szabályozó előírásokat és a könyvvizsgálat folyamatát.

2024. november 11.

Hálás vagyok a könyvelőmnek! – címmel kampányt indít a Kulcs-Soft

November 10-e a számviteli szakemberek és a könyvelők nemzetközi világnapja. A Kulcs-Soft hazai vállalkozó partnerei közül keresett meg néhányat, akik örömmel vállalták, hogy egy-egy videós történetben osszák meg elismerésüket saját könyvelőjükkel kapcsolatban. A cég egyúttal várja a könyvelős történeteket a hazai vállalkozóktól, a beérkező legjobb, legkifejezőbb történeteket pedig feldolgozzák és megismertetik a közösségi médiában.