A keresőképtelenség igazolása emailben is elküldhető 2021. február 8-ig Koronavírus


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Magyar Közlöny december 24-i számában jelent meg az a kormányrendelet, amely 2021. február 8-ig lehetővé teszi, hogy a keresőképtelenség igazolását – vagyis a táppénzhez szükséges papírt – az orvos elektronikus úton, e-mailben is továbbíthassa a beteg részére.

Óriási könnyítést jelent a veszélyhelyzet alatt fennálló keresőképtelenség igazolásában, hogy a szükséges dokumentumok e-mailben is továbbíthatók – közölte Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő hétfőn a Facebook-oldalán.

Kiemelte: a Magyar Közlöny december 24-i számában jelent meg az a kormányrendelet, amely 2021. február 8-ig lehetővé teszi, hogy a keresőképtelenség igazolását – vagyis a táppénzhez szükséges papírt – az orvos elektronikus úton, e-mailben is továbbíthassa a beteg részére.

Az orvosi igazolást pedig a beteg is elektronikus úton továbbíthatja a munkáltatója részére, amely azt köteles ebben a formában is fogadni és igazolni – tette hozzá Szentkirályi Alexandra.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2019. március 27.

Betegszabadság és táppénz a keresőképtelenség idejére

Ha biztosítottként betegség miatt nem tudja a dolgozó munkáját ellátni, általánosságban a keresetveszteséget pótló juttatás évi első 15 munkanapja betegszabadság, amit a munkáltató fizet. Az ezt követő keresőképtelenség már a táppénz időszaka, ami a biztosításban töltött napoknak megfelelő számú napra, de maximum egy éven át, naptári napokra jár. Vannak azonban olyan helyzetek, amikor nem betegség, vagy nem saját betegsége miatt nem tud dolgozni a munkavállaló, előfordul, hogy betegszabadság nem jár a kieső időre, vagy a munkáltatónak nem kell a táppénz 1/3 hozzájárulást megfizetnie. Ebben a cikkben a keresőképtelenségre vonatkozó, mindennapokban is hasznos tudnivalókat mutatjuk be.
2020. március 19.

Betegség és munkára képes állapot

A koronavírus gyors ütemben terjed, ami érthető félelmet vált ki a munkavállalókban, hiszen a munkahelyen könnyen megfertőződhetnek. Míg a tünetmentes hordozók sajnos nem kiszűrhetőek a körforgásból, arra lehet és kell is ügyelni, hogy a már megbetegedett munkavállalók ne fertőzzenek tovább a betegen történő munkavégzéssel.