Nagy növekedésről számolt be az Allianz Nyugdíjpénztár


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Tavaly 880 millió forinttal növelték önkéntes pénztári megtakarításaikat az Allianz Nyugdíjpénztár tagjai, összesen 9 milliárd 390 millió forintot fizettek be, ami egy év alatt 10,35 százalékos emelkedés, a pénztár ennek alapján rekord összegű adó-visszatérítésre számít.

A tagok száma az előző évhez képest 8,7 százalékkal, mintegy 5300-zal nőtt, 2018 végén 66 000 pénztártag számláját kezelte az Allianz Nyugdíjpénztár – közölte az önkéntes pénztár.

A közlemény idézi Kravalik Gábort, az Allianz Nyugdíjpénztár ügyvezető igazgatóját, aki elmondta: évek óta azt lehet tapasztalni, hogy nem mindenki él az adójóváírás lehetőségével. Tavaly az Allianz 22 ezer pénztártagjától nem érkezett vissza adójóváírás, amely közel 500 millió forintos összeget jelentett volna.

A nyugdíjpénztár tagjai közül 2018-ban az adó-visszatérítésre jogosultak 72,2 százaléka, 44 ezer pénztártag nyilatkozott adóbevallásában arról, hogy a részükre visszatérítendő, összesen 1 milliárd 370 millió forintot az Allianz Nyugdíjpénztárba kéri jóváírni.

Kravalik Gábor emlékeztetett arra: a pénztárak minden évben megküldik tagjaik számára az adó-visszaigényléshez szükséges igazolást, mely figyelemfelhívás is arra, hogy rendelkezzenek a részükre a jogszabályok által biztosított adójóváírásról. Ha nem nyilatkoznak, elesnek az adó-visszatérítés összegétől – tette hozzá.

A közleményben kiemelték: az idén az egyéni befizetések és támogatói adományok mellett már a munkáltatói tagdíjátvállalás után is jár a 20 százalékos adó-visszatérítés, éves szinten legfeljebb 150 000 forint összegben

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2019. február 21.

Rekordbefizetések két nyugdíjpénztárnál

Rekordösszegű tagi befizetéssel gyarapodott tavaly az OTP Önkéntes Nyugdíjpénztár és az Allianz Hungária Önkéntes Nyugdíjpénztár – közölték a pénztárak
2018. november 8.

A cafeteriarendszer várható átalakítása 2019-től

A kormány által 2018. október 19-én előterjesztett őszi adócsomag a nyári változásoknál kevésbé radikálisabban, de a korábban már kitaposott úton konzekvensen halad tovább abban a tekintetben, hogy tovább szűkíti a bérnél kedvezőbb adózás mellett adható juttatások körét. Az itt vázolt tendencia nyomán a béren kívüli juttatások körében jövő évtől a SZÉP -kártya hegemóniája körvonalazódik.