Selmeczi folytatja a nyugdíjreformot


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Állampapírban és készpénzben fizethetnek a magánpénztárak frissen visszalépett tagjaik után az adósságkezelő alapnak. Selmeczi Gabriella fideszes képviselő törvényjavaslata megkímélné az árfolyamveszteségtől az államot.


Képviselői önálló indítvánnyal zárja le nyugdíjvédelmi kormánymegbízotti tevékenységét Selmeczi Gabriella. A politikus azt javasolja, hogy a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe legutóbb visszalépők felhalmozott megtakarításait a magánpénztárak állampapírban és készpénzben fizessék ki a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alapnak. Selmeczi Gabriella szerint így elkerülhető, hogy a legutóbbi visszalépési hullámhoz hasonlóan „az eszközérték változásból adódó kockázatokat és esetleges veszteséget” közvetve az állam viselje. (Akkor a pénztártagok vagyona „egy az egyben” – tehát részvényben, kötvénybe és így tovább – került az adósságcsökkentő alaphoz – a szerk.)

A pénztáraknak a törvényjavaslat szerint október 12-ig kell fizetniük.

A hozamgarantált tőke feletti összeg kiszámítását a pénztáraknak május 31-ig kell elvégezniük, méghozzá úgy, hogy az elszámolási időszak utolsó két hónapjára a márciusi inflációs rátát kell alkalmazniuk, mivel az áprilisi és a májusi inflációs adatokat jóval május 31-e után publikálja a KSH.

A magán-nyugdíjpénztári tagok 25,03 százaléka lépett vissza az állami társadalombiztosítási rendszerbe a március végi határidő előtt – közölte korábban a Stabilitás Pénztárszövetség. A magánpénztári tagok száma így 74 606 maradt.


Kapcsolódó cikkek

2024. október 4.

Mi lesz a nyugdíjakkal Magyarországon? Célkeresztben a Nők40, a 13. havi nyugdíj és a nyugdíjkorhatár

2023 végére vártuk a kormány által beígért OECD-jelentést a magyar nyugdíjrendszerről. Ez alapján dolgozta volna ki, és bocsátotta volna társadalmi vitára saját nyugdíjtervét a magyar kormány 2024. június 30-ig, amelyet az eredeti tervek szerint 2025. március 31-éig törvénybe is iktatnának. Aztán egyre csak azt hallottuk, hogy nincs szükség semmiféle nyugdíjreformra, hiszen egy 2016-os MNB-tanulmány szerint az akkori nyugdíjrendszer 2035-ig fenntartható. A Portfolio.hu véleménycikke.

2024. október 3.

A nyugdíjmegtakarítások lakáscélú felhasználásának lehetséges hatásai

A nyugdíjpénztári megtakarítások lakáscélú felhasználása a pénztártagok hosszútávú érdekeit tudja szolgálni és még a fiatalabb generációk számára is vonzóbbá teheti a nyugdíjpénztári takarékoskodás megkezdését – közölte az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége (ÖPOSZ) szerdán.