Technológia

2017. március 20.

Feketelista készül a jogsértő webshopokról

A webáruházak zömét Magyarországon a KKV szektorba tartozó vállalkozások üzemeltetik, akik az elektronikus kereskedelemre vonatkozó jogszabályok 2017 februári változása miatt nem lehetnek teljesen nyugodtak. Ugyan továbbra is él az a szabály, amely szerint a KKV szektorba tartozó vállalkozások az első, például adatvédelmi, fogyasztóvédelmi jogsértés esetén nem bírságolhatók, azonban a vállalkozásokat legalább ennyire hátrányosan érintő egyéb új szankciókra ez nem vonatkozik. Az év eleji, a KKV szektort is érintő változásokról kérdeztük meg az e-kereskedelmi jogi kérdésekben járta Sár és Társai Ügyvédi Iroda jogászát, dr. Halász Kristófot.

2017. március 17.

Felhő: költözni vagy sem?

Egyre több vállalat vesz igénybe felhő alapú szolgáltatásokat, használja ki ezek számos előnyét;az alacsonyabb költségeket és a magasabb szintű adatvédelmet. Azonban sok cég nincs pontosan tisztában azzal, hogy milyen előnyei származhatnak abból, ha adatai egy részét vagy egészét „felhőbe költözteti”. Az RSM Blog kilenc, általában felmerülő kérdésre összegezte a válaszokat, hogy segítsen eldönteni, megfelelőek lehetnek-e a felhő alapú megoldások egy-egy cég számára.

2017. március 3.

Alig költenek a magyar cégek informatikára

A magyar kis- és középvállalkozások fontosnak tartják  az internethasználatot, 84 százalékuknak saját, szakember által üzemeltetett honlapja van, többségük ugyanakkor árbevételének 1 százaléknál kisebb részét fordítja számítástechnikai és távközlési eszközökre – derül ki a Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (GVI) felméréséből. 

2017. március 1.

Nem állnak a digitális átalakulás élére a felsővezetők

A vállalkozások csak nagy nehézségek árán képesek értékteremtésre, miközben figyelmen kívül hagyják a technológia és az emberi tényező alapvető integrálásának kérdését – ezt mutatják a PwC 2017. évi Digitális IQ felmérésének eredményei. A kutatás képet ad arról, hogy a cégek világszerte hogyan igyekeznek elhárítani a gyors ütemben zajló változások negatív hatásait azáltal, hogy javítják digitális éleslátásukat és képességeiket.

2017. február 1.

Európai Szilícium-völgyet akar a Roland Berger

Az induló technikai vállalkozások inkább Ázsiába és Amerikába mennek, Európa egyelőre lemaradni látszik a digitális fejlődésben. Ha létrejönne egy Franco-German Völgy a térség két vezető gazdaságának együttműködésével, itt is vonzó lehetőségeket lehetne kialakítani a startupok számára – írja közleményében a Roland Berger stratégiai tanácsadó cég.

2017. január 4.

Szinte mindent felhőben tárolunk majd

A teljes adatközponti forgalom 92 százaléka felhőalapú lesz 2020-ra, a globális felhőalapú adatforgalom csaknem négyszeresére, 3,9 zettabájtról 14,1 zettabájtra nő – derül ki Cisco kutatásából, amely a globális felhő alapú és adatközponti forgalommal kapcsolatos trendeket vizsgálja.

2016. október 21.

Magyar techcégek a régió legjobbjai között

Négy magyar cég került fel a Deloitte közép-európai Technology Fast 50 listájára, amely a közép-európai régió leggyorsabban fejlődő technológiai cégeit rangsorolja – közölte a Deloitte. 

2016. augusztus 10.

Drágább lehet a telefonálás a Brexit miatt

A Brexit utáni általános bizonytalanság jellemzi a brit telekommunikációs szektort is. Az Ofcom telekommunikációs felügyeleti szerv már korábban elindította az ország digitális kommunikációra irányuló fejlesztéseinek stratégiai felülvizsgálatát, amit most a Brexit feltételeinek tükrében folytatnak tovább. „A Brexit rövidtávú hatása kiterjedhet a roaming tarifák megváltozására, új üzleti modellek jöhetnek létre az 5G hálózatok kiépítésére, de elemi érdek az EU hatóságokkal való kétoldalú kapcsolatok megtartása is” – hívja fel a figyelmet Torsten Braner, a Taylor Wessing nemzetközi ügyvédi iroda jogásza.

2016. május 19.

Varga: nagy lehetőség az önvezető autó

A nemzetgazdasági miniszter szerint önvezető járművek széleskörű elterjedése óriási lehetőség Magyarország műszaki fejlődésében, hogy a világ élvonalába emelkedhessen. Az önvezető autók azonban valójában óriási kockázatot jelenetnek az egész autóiparnak.

2016. május 17.

PwC: 4,1 milliárd ember él internet nélkül

Világszerte 4,1 milliárd embernek még nincs internet-hozzáférése, nem kapcsolódik be a modern gazdaságba, pedig részvételük 6,7 ezer milliárd dollárral növelné a globális gazdasági teljesítményt – derült ki a Strategy&, a PwC hálózatához tartozó tanácsadó cég új tanulmányából.

2016. május 11.

Használják a fiatalok az illegális online tartalmakat

A magyar fiatalok ötöde legalább egy alkalommal szándékosan használt illegális online forrásokat a digitális tartalmakhoz való hozzáférés során az elmúlt évben, 38%-uk viszont nem élt ilyenekkel, bár negyedük egyáltalán nem tud különbséget tenni törvényes és törvénytelen felület között, derül ki az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatalának (EUIPO) legfrissebb jelentéséből.

2016. április 13.

Csökkenhetnek az internet-előfizetési díjak

A kormány még az idén javaslatot tehet az internet-előfizetések áfájának csökkentésére, így az előfizetési díjak is csökkenhetnek – mondta Kara Ákos, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkára szerdán az Országgyűlésben, az elektronikus hírközlésről szóló törvény módosítását kezdeményező javaslat vitájában.