Huszonegy éves csúcson a foglalkoztatás


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Nyáron 9,8 százalékosra csökkent a munkanélküliség, csaknem 4 millió magyar dolgozott.


Július eleje és szeptember vége között átlagosan 434 ezer volt a munkanélküliek száma, ami éves összevetésben 24 ezres csökkenést jelent – közölte honlapján a KSH. A munkanélküliségi ráta így 0,6 százalékponttal, 9,8 százalékra mérséklődött.

A munkanélküliek 20,4 százaléka a munkaerőpiacon csak kis számban jelenlévő 15-24 éves korosztályból került ki. A korcsoport 27,4 százalékos munkanélküliségi rátája 2,0 százalékponttal alacsonyabb, mint egy évvel korábban. A 25-54 évesek, azaz a legjobb munkavállalási korúak munkanélküliségi rátája 0,7 százalékponttal 8,6 százalékra mérséklődött egy év alatt. A munkanélküliek 54,3 százaléka egy éve vagy annál régebben keresett állást, a munkanélküliség átlagos időtartama 19,1 hónap volt – olvasható a statisztikusok jelentésében.

Ugyanebben az időszakban a foglalkoztatottak száma 3 millió 990 ezer fő volt, ami 54 ezres – 1,4 százalékpontos – éves bővülést jelent – közölte szintén a honlapján a KSH. A foglalkoztatottak közül 3 millió 957 ezer fő volt a 15-64 éves korosztály tagja, ami 56 ezer fős növekedés az egy évvel korábbihoz képest. Az említett korcsoportot 59,2 százalékos foglalkoztatási arány jellemezte, ami 1,0 százalékponttal magasabb, mint egy évvel ezelőtt.

Munka törvénykönyve 2012-1992

Az új Mt. és a régi Mt. szövegét a jól ismert tükrös formába szerkesztettük.

Naprakész segítséget nyújt munkajogászoknak, bíráknak, HR-eseknek, joghallgatóknak.

Most rendelje meg!

 

Huszonegy éves csúcson van a foglalkoztatás; utoljára 1992-ben volt ilyen magas a foglalkoztatottak száma Magyarországon – közölte Czomba Sándor, a  Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatásért felelős államtitkára az adatok nyomán, sajtótájékoztatón.

Ma 235 ezerrel dolgoznak többen, mint a 3,5 évvel ezelőtti kormányváltást megelőzően. A növekmény a következőkből adódik össze: 87 ezerrel nőtt a közfoglalkoztatottak száma, a vendégmunkásoké 50 ezerrel, és csaknem 100 ezer azoknak a száma, akik az elmúlt 3,5 évben a versenyszférában helyezkedtek el – mondta a politikus.

Ahhoz, hogy a foglalkoztatás ilyen szintet érjen el, számos kormányzati intézkedést kellett megtenni: a munkahelyvédelmi akcióterv keretében több mint 700 ezer ember után veszik igénybe a munkáltatók a szociális hozzájárulási adókedvezményt, kedvezményt vesznek igénybe 20 ezer ember után, akik gyesről, gyedről térnek vissza, a pályakezdő fiataloknál 8 ezer ember után, a tartós munkanélkülieknél pedig 10 ezer ember után – mondta Czomba Sándor.

(Forrás: Adó Online, MTI)

Labour Law Summit

Sok Közép-Kelet Európai országban lépett hatályba új munkajogi kódex, valamint jelentős változásokon mentek keresztül a jogrendszerek. Tudjon meg többet a nemzetközi munkajogi helyzetről!

Neves előadók érkeznek és résztvevők várhatóak Németországból, Ausztriából, az angolszász országokból, Csehországból, Szlovákiából, Romániából, Horvátországból és a Balti-államokból.

Már lehet jelentkezni!


Kapcsolódó cikkek

2024. május 8.

Áfateher a marketingakciókban, promóciókban

Tapasztalataink szerint sok a bizonytalanság a különböző marketingakciók, árengedményi konstrukciók áfa-kezelése tekintetében. Kis túlzással azt állíthatjuk, hogy ahány adóalany, annyiféle áfakezelés. Nagyon sok konstrukció, eljárás létezik (kuponok, pontgyűjtő akciók, utalványok, árengedmények, ingyenesen juttatok termékek, szolgáltatások, szóróanyagok stb.), ám ezek a megoldások jelentős adókockázatot rejthetnek magukban.

2024. május 7.

OC: Emelkednek az árak a fővárosi ingatlanpiacon

Némi lassulás és kismértékű csökkenés után újfent emelkedő árspirál jellemezi a fővárosi ingatlanpiacot, a legmarkánsabban a családi házak négyzetméterára nőtt, ismertette az Otthon Centrum elemzési vezetője az első negyedéves adatokat.

2024. május 7.

GKID-Mastercard: elfogyni látszik a belföldi e-kereskedelem lendülete

Továbbra sem látszik a fellendülés a belföldi e-kereskedelmi piacon. Ráadásul a jelenség nem magyar sajátosság, szinte minden régiós és EU-s piacot érint. Az okok között pedig elsősorban az elmúlt két év folyamatos vásárlóerő-csökkenése,  valamint a látványosan megerősödő kínai e-kereskedők térhódítása áll. Ebben a piaci környezetben az online vásárlókért folyó versenyben egyre nehezebb dolga van a hazai vállalkozásoknak – derül ki a GKID és a Mastercard közös, Digitális Kereskedelmi Körkép néven publikálásra kerülő riportjának legújabb, 2024-es kiadásából.