Az Aldi 4-8 százalékkal emelte a béreket
A 2021-es béremelés után az áruházlánc üzleteiben 8 órában dolgozó munkavállalók kezdő bére legalább bruttó 335 700 forint, míg az elérhető legmagasabb bér bruttó 465 100 forint.
A 2021-es béremelés után az áruházlánc üzleteiben 8 órában dolgozó munkavállalók kezdő bére legalább bruttó 335 700 forint, míg az elérhető legmagasabb bér bruttó 465 100 forint.
Októberben a fogyasztói árak éves növekedési üteme 3,0 százalékra lassult az előző havi 3,4 százalékról.
Az Országgyűlés gazdasági bizottság elfogadta az MNB 2019-es üzleti jelentésének és beszámolójának benyújtását 10 igen és 5 nem szavazattal.
Sok a bizonytalanság a második hullám kapcsán, de a pénzintézet vezető elemzője tömeges átoltottságra számít.
A GKI fogyasztói bizalmi indexe az áprilisi, csaknem 38 pontos zuhanást követően három hónapon át lassuló ütemben, de emelkedett, majd három hónapja újból csökkenést mutat.
Idén 5 százalékkal zsugorodhat, jövőre pedig 4-4,5 százalékkal nőhet a magyar gazdaság az Equilor előrejelzése szerint. Az infláció tartósabban 3 százalék felett lehet.
Augusztusban az előző hónaphoz képest az infláció és a maginfláció enyhe emelkedését elsősorban az alkohol, dohány termékek, illetve a feldolgozott élelmiszerek áremelkedése okozta.
Az előző hónaphoz képest összességében nem változtak az árak, és az adat megfelel az elemzők korábbi várakozásának.
Júliusban a fogyasztói árak átlagosan 3,8 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál.
Júniusban átlagosan 2,9 százalékkal voltak magasabbak a fogyasztói árak, mint egy évvel korábban, az élelmiszerekért viszont csaknem 8 százalékkal kellett többet fizetni. Az InfoTandem infografikája.
A júniusi 2,9 százalékos adattal megtört az infláció négy hónapja tartó lassuló trendje, miután májusban az éves infláció alacsonyabb, 2,2 százalék volt.
Az élelmiszerek ára 8,7 százalékkal nőtt, viszont a járműüzemanyagok ára 22,7 százalékkal csökkent.
Márciusban az éves infláció 3,9 százalékos volt. Februárhoz képest az élelmiszerek ára a megszokottnál nagyobb mértékben emelkedett, részben a koronavírus-járvány hatására.
Februárban a fogyasztói árak átlagosan 4,4 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál, januárhoz viszonyítva átlagosan 0,3 százalékkal emelkedtek - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden.
A fogyasztói árak legutóbb 2012. decemberben emelkedtek az idén januárinál nagyobb mértékben.
Decemberben négy százalékos volt az infláció, a KSH 2012 óta nem mért ekkora mértékű drágulást.
A Szövetségi Alkotmánybíróság korábbi elnöke szerint a szövetség egy 2015-ös törvényben már szabályozta a bérletidíj-kérdést, így a tartományok nem alkothatnak jogot.
Mivel a jövő évi költségvetés 2,8 százalékos inflációval számol, így ennyivel emelkednek 2020. január 1-jétől a nyugdíjak. A jegybank legfrissebb inflációs jelentése szerint az infláció jövőre várható mértéke 3,4 százalék.
Novemberben a fogyasztói árak átlagosan 3,4 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbinál az előző havi 2,9 százalék után. Októberhez viszonyítva átlagosan 0,1 százalékkal emelkedtek az árak.
Augusztusban átlagosan 3,1 százalékkal nőttek a fogyasztói árak éves összevetésben; az árszínvonal júliushoz képest 0,1 százalékkal csökkent.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!