A Tesco-elnök szerint egyes élelmiszerbeszállítók indokolatlanul emelik az árakat
Egyes élelmiszerbeszállító vállalatok “az infláció ürügyén” a szükségesnél nagyobb mértékben emelik áraikat – mondta vasárnap a Tesco elnöke.
Egyes élelmiszerbeszállító vállalatok “az infláció ürügyén” a szükségesnél nagyobb mértékben emelik áraikat – mondta vasárnap a Tesco elnöke.
2022. decemberben a fogyasztói árak átlagosan 24,5 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit. Az elmúlt egy évben a háztartási energia és az élelmiszerek ára emelkedett a leginkább – jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Idén jelentősen nőtt azoknak a jelenleg szülőkkel élő 19-29 éves fiataloknak az aránya, akik bizonytalanok abban, mikor hagyhatják el a “mamahotelt” – derül ki a K&H ifjúsági indexből. Az idei harmadik negyedévben 48 százalékuk nem tudta megtippelni az elköltözés időpontját, ami jóval meghaladja az egy évvel korábbi 37 százalékos arányt. A szülőknél lakó fiatalok 16 százaléka pedig nem is tervez költözéssel. Továbbá az állásban lévő fiatalok többsége pedig ugyan számít arra, hogy emelkedik a fizetése, ám az infláció mértéke alatti béremelést látják csak reálisnak.
A vállalatok a költségek felett árazták át a termékeket, a céges profitok kiugróan, 34 százalékkal nőttek az előző időszakhoz képest – mondta Balatoni András, a Magyar Nemzeti Bank igazgatója. A régiós számoknál jóval magasabb élelmiszerár-drágulás mély elemzését ígérte a jegybanki vezető.
Idén 14,5-14,7, jövőre 15,0-19,5 százalékos lehet a pénzromlás üteme a Magyar Nemzeti Bank szerint.
2022. novemberben a fogyasztói árak átlagosan 22,5 százalékkal meghaladták az egy évvel korábbit, az élelmiszerek ára 43,8 százalékkal emelkedett a KSH legfrissebb jelentése szerint.
Elkészítette és a törvényhozás elé terjesztette pénteken a német szövetségi kormány az energiaárak emelkedéséből adódó lakossági és vállalati terhek növekedésének megfékézését szolgáló támogatási programokról szóló javaslatait.
Orbán Viktor miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában közölte, hogy az infláció legalább megfelezésére kérte jövő év végére a jegybankelnököt és utasította a pénzügyminisztert.
Szeptemberben a fogyasztói árak átlagosan 20,1 százalékkal meghaladták az egy évvel korábbit. Az elmúlt egy évben a háztartási energia és az élelmiszerek ára emelkedett a leginkább – jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Írásom második részében azt vizsgálom meg, hogy az infláció milyen hatással van a tárgyi eszközökre, készletekre és a saját tőkére.
Jelen cikk célja néhány jellemző, a gazdálkodók döntő többségénél előforduló számviteli terület és annak inflációval való kapcsolatának bemutatása – a teljesség igénye nélkül.
Újra 75 bázispontos kamatemelésről döntött az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed. Úgy vélik, idén 5,4 százalékos infláció mellett alig nő az amerikai gazdaság.
A termékek házhoz szállíttatása lehet az infláció egyik első áldozata, miközben egyre többen döntenek az olcsóbb, saját márkás árucikkek mellett – derül ki az EY 18 000 fő körében végzett nemzetközi felméréséből.
Augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 15,6 százalékkal meghaladták az egy évvel korábbiakat, egy hónap alatt 1,8 százalékkal nőttek – jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Az MTI infografikája a kenyér drágulását mutatja be januártól júliusig.
2022. júliusban a fogyasztói árak átlagosan 13,7%-kal meghaladták az egy évvel korábbit – írja a KSH legfrissebb jelentésében.
Veszélyes időket élünk, ezért a stabilitás biztosítása mindenek előtt áll. Ez minden döntésünk alfája és omegája” – mondta az MNB alelnöke. Virág Barnabás az infláció okairól, a másodkörös hatásokról és a magas alapkamat hatásairól is szólt azt MTI-nek adott interjújában.
Kilencszázalékos évközi alapbéremelést hajtanak végre az Audi Hungariánál, az intézkedésről pénteken állapodott meg a munkáltató a munkavállalói oldallal – közölte a győri cég sajtóosztálya.
Mínusz három pontra csökkent a K&H nagyvállalati növekedési index 2022 második negyedévére, mivel a cégeknek jelentős nehézségeket okoz az infláció, az orosz-ukrán konfliktus és a gyenge forint.
2022. júniusban a fogyasztói árak átlagosan 11,7%-kal meghaladták az egy évvel korábbit, az élelmiszerek ára 22,1%-kal emelkedett, jelentette a KSH.