Megugrott a a kiskereskedelmi forgalom


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Októberben a kiskereskedelmi üzletek forgalma 6,3 százalékkal nőtt.


Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelmi üzletekben 2,2 százalékkal, a nem élelmiszer-kiskereskedelmi üzletekben 10,9 százalékkal, az üzemanyag-kiskereskedelemben 4,1 százalékkal emelkedett az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene 2016 decemberéhez mérve.

2017 utolsó hónapjában 16,5 százalékkal nőttek az eladások az iparcikk jellegű vegyes üzletekben. A könyvek, a számítástechnikai és egyéb iparcikkek forgalma 12,6 százalékkal, a bútorok és műszaki cikkek forgalma 8,3 százalékkal, a textil- és ruházati áruk, lábbelik forgalma 5,4 százalékkal, a gyógyszer-, gyógyászatitermék- és illatszerüzletek forgalma 4,4 százalékkal nőtt. 4,2 százalékkal csökkent ugyanakkor a használtcikk-üzletek forgalma.

A kiskereskedelmi forgalomból 4,7 százalékkal részesedő csomagküldő és internetes kiskereskedelem volumene – folytatva az évek óta tartó bővülést – 30,9 százalékkal emelkedett.

A kiskereskedelmi adatokba nem tartozó gépjármű- és járműalkatrész-üzletek eladásai 0,9 százalékkal bővültek.

Az országos kiskereskedelmi forgalom 46 százaléka tavaly decemberben az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben, 42 százaléka nem élelmiszer-kiskereskedelemben, 12 százaléka üzemanyagtöltő állomások üzemanyag-forgalmában realizálódott.

Az országos kiskereskedelmi üzlethálózat, valamint a csomagküldő és internetes kiskereskedelem forgalma folyó áron 1072 milliárd forint volt.

[htmlbox art_tukor]

 

A február 5-én kiadott első becslés decemberben és egész évben egyaránt 4,7 százalékos növekedést, míg a naptárhatástól megtisztítva decemberben 5,9 százalékos, 2017 egészében 4,8 százalékos forgalombővülést közölt. Utóbbi megegyezik az előző év növekedési ütemével.

Az elmúlt év egészét tekintve az élelmiszer és élelmiszer jellegű vegyesboltok forgalma 2,7, a nem élelmiszer jellegű üzletek eladásai pedig 8,3 százalékkal haladták meg az előző évit. Az üzemanyag fogyasztás 3,3 százalékkal nőtt. 

A kiskereskedelmi forgalom éves növekedése ötödik éve folyamatos: 2013-ban 1,8 százalékkal, 2014-ben 5,1, 2015-ben 5,7 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi üzletek eladási volumene.

(MTI)

Októberben is a nem élelmiszer jellegű termékeket árusító iparcikküzletek forgalma nőtt a legnagyobb, 9,7 százalékos ütemben, az élelmiszerek eladása 3,1 százalékkal, az üzemanyagoké 7,1 százalékkal nőtt naptárhatással korrigálva.

A nem élelmiszer jellegű termékek forgalma a naptárhatástól megtisztított adatok szerint 2013 júliusa óta minden hónapban emelkedett, az élelmiszerek kiskereskedelmi forgalma 2016 február óta nőtt minden hónapban az előző év azonos időszakához képest.

Az év első tíz hónapjában a forgalom naptárhatástól megtisztított volumene 4,5 százalékkal nagyobb volt, mint az elmúlt év azonos időszakában.

A nem élelmiszer jellegű termékek forgalma 7,7 százalékkal, az élelmiszereké 2,5 százalékkal, az üzemanyagoké 3,2 százalékkal nőtt január-októberben az tavalyi év azonos időszakához képest.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 9.

GVH-elnök: A fogyasztók mindig az elsők!

Kiállt a magyar fogyasztók érdekei mellett Rigó Csaba Balázs, a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) elnöke Párizsban az OECD fogyasztóvédelmi bizottsága által rendezett, két napos szakmai konferencián, ahol a résztvevők a digitális és zöld átállást vitatták meg a fogyasztóvédelem oldaláról – közölte a GVH.

2024. október 9.

AM: a sikeres mezőgazdaság alapja a fenntartható élelmiszeripar

Magyarországon a mezőgazdaságnak mindig is erős kultúrája volt, mára pedig azok tudnak sikeres mezőgazdasági országok lenni, ahol sikeres az élelmiszeripar is – mondta Nobilis Márton a Clever Food kiállítás megnyitóján szerdán, a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban az Agrárminisztérium (AM) közleménye szerint.

2024. október 7.

Elutasítják a rövid távú lakáskiadás teljes betiltását Budapesten szakmai szervezetek

A rövid távú lakáskiadás esetében a teljes tiltás és a jelenlegi szabályozás közötti kompromisszumot javasolják a hazai turisztikai szakmai szövetségek a kormány számára. Huszonhat szakmai szervezet közös szakmai álláspontot alakított ki az ügyben, amelyet az új Fővárosi Közgyűlés megalakulásának apropóján tettek közzé a Turizmus.com-on.