Az MBH Bank tanösvényeket fogadott örökbe
Megújulnak a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság tanösvényei az Agrárminisztérium és az MBH Bank Nyrt. együttműködésével, a hazai nemzeti parkok támogatása céljából indított MBH Biodiverzitás Program keretében.
Kapcsolódó termékek: Cégjogi kiadványok, Vállalati Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
5,7 százalékkal emelkedett a kiskereskedelmi forgalom júniusban, derül ki a KSH második becsléséből. A csomagküldő és internetes kiskereskedelem 34 százalékkal bővült
Októberben is a nem élelmiszer jellegű termékeket árusító iparcikküzletek forgalma nőtt a legnagyobb, 9,7 százalékos ütemben, az élelmiszerek eladása 3,1 százalékkal, az üzemanyagoké 7,1 százalékkal nőtt a naptárhatással korrigálva.
A nem élelmiszer-kiskereskedelemben az iparcikk jellegű vegyes üzletekben 15 százalékkal, a könyv, számítástechnika, egyéb iparcikk üzletekben 13 százalékkal, a bútor, műszakicikk-üzletekben 10 százalékkal, a gyógyszer-, gyógyászatitermék-, illatszerüzletekben pedig 8,8 százalékkal nőttek az eladások az előző év azonos időszakához képest. A forgalom volumene ugyanakkor 0,3 százalékkal csökkent a használtcikk-üzletekben, és 4,2 százalékkal a textil-, ruházati és lábbeli üzletekben.
Az élelmiszer-kiskereskedelem 76 százalékát adó élelmiszer jellegű vegyes üzletek értékesítési mennyisége 3,2 százalékkal, míg az élelmiszer-, ital-, dohányáru-szaküzleteké 2,8 százalékkal nőtt.
A kiskereskedelmi adatokba nem tartozó gépjármű- és járműalkatrész-üzletek eladásai 8,2 százalékkal bővültek.
Az árucikkek széles körére kiterjedő, a kiskereskedelmi forgalomból 3,7 százalékkal részesedő csomagküldő és internetes kiskereskedelem 27 százalékkal emelkedett, folytatva az évek óta tartó bővülést – közölte a KSH.
[htmlbox felteteles_adomegallapitas]
Októberben az országos kiskereskedelmi üzlethálózat, valamint a csomagküldő és internetes kiskereskedelem forgalma folyó áron 925 milliárd forint volt. A forgalom 45 százaléka az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben, 39 százaléka a nem élelmiszer-kiskereskedelemben, 16 százaléka pedig az üzemanyagtöltő állomások üzemanyag-forgalmában realizálódott.
Az év első tíz hónapjában a kiskereskedelmi forgalom – szintén naptárhatástól megtisztított adatok szerint – 4,5 százalékkal nagyobb volt, mint az előző év azonos időszakában. Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben 2,5, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben 7,7, az üzemanyag-kiskereskedelemben 3,2 százalékkal nőtt az értékesítés.
(MTI)
Ezzel a várakozásokat lényegesen meghaladó ütemben nőtt és idei legjobb eredményét érte el a kiskereskedelmi ágazat májusban. A második becslésben a KSH 5,4-ről 5,5 százalékra javította a naptárhatástól megtisztított májusi adatot a július 5-én kiadott első becsléshez képest. Az élelmiszer forgalmat 2,6 százalékos növekedésről lefelé, az iparcikk eladások emelkedését 9,8 százalékosról fölfelé korrigálta a naptárhatástól megtisztított adatok között.
A második becslésben a KSH 5,4-ről 5,5 százalékra javította a naptárhatástól megtisztított májusi adatot a július 5-én kiadott első becsléshez képest. Az élelmiszer forgalmat 2,6 százalékos növekedésről lefelé 2,3 százalékra, az iparcikk eladások emelkedését 9,8 százalékosról 10,3 százalékosra fölfelé korrigálta a naptárhatástól megtisztított adatok között.
Legjobban a nem élelmiszer-kiskereskedelmi üzletekben nőtt a forgalom 10,3 százalékkal az áprilisi 4,6 százalékos növekedés után. Növekedtek az eladások az iparcikk jellegű vegyesboltokban 15,4 százalékkal, a könyv-, számítástechnika-, egyéb iparcikk üzletekben 13,8 százalékkal, a bútor-, műszaki cikk árusító helyeken 6,9 százalékkal.
Az árucikkek széles körére kiterjedő, a kiskereskedelmi forgalomból 3,3 százalékkal részesedő csomagküldő és internetes kiskereskedelem volumene 26,6 százalékkal emelkedett.
Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelmi üzletekben 2,3 százalékkal nőttek az eladások. Az élelmiszer-kiskereskedelem 76 százalékát adó élelmiszer jellegű vegyes üzletek értékesítési volumene 2,8, míg az élelmiszer-, ital-, dohányáru-szaküzleteké 0,6 százalékkal nőtt.
Az üzemanyag értékesítés pedig 4,3 százalékkal emelkedett
Az év első öt hónapjában a kiskereskedelmi forgalom volumene naptárhatástól megtisztított adatok szerint 3,5, a nyers adat szerint 3,7 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakáét.
(MTI)
2016. júniusban az előző év azonos időszakához viszonyítva, az országos kiskereskedelmi üzlethálózat, valamint a csomagküldő és internetes kiskereskedelem volumene 5,7%-kal nőtt. (A második becslés adata megegyezik az első becslésben közölt adattal.)
Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben a forgalom volumene 3,4%-kal nőtt. Az élelmiszer-kiskereskedelem 76%-át adó élelmiszer jellegű vegyes üzletek értékesítési volumene 3,7, míg az élelmiszer-, ital-, dohányáru-szaküzleteké 2,5%-kal nőtt.
A nem élelmiszer-kiskereskedelem forgalmának volumene 9,7%-kal emelkedett. Növekedtek az eladások a textil-, ruházati és lábbeli- (15%), a bútor-, műszakicikk- (9,5%), a gyógyszer-, gyógyászatitermék-, illatszer-, és az iparcikk jellegű vegyes- (egyaránt 6,4%), valamint a könyv-, számítástechnika-, egyéb iparcikküzletekben (3,3%). A forgalom volumene csökkent a használtcikk-üzletekben (–7,5%).
Az árucikkek széles körére kiterjedő csomagküldő és internetes kiskereskedelem volumene 34%-kal emelkedett, folytatva az évek óta tartó bővülést.
Az üzemanyagtöltő állomások forgalma 3,6%-kal nőtt.
Az európai statisztikai rendszerben a kiskereskedelembe nem számító gépjármű- és járműalkatrész-üzletek eladásai 3,6%-kal nőttek.
(MTI)
Megújulnak a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság tanösvényei az Agrárminisztérium és az MBH Bank Nyrt. együttműködésével, a hazai nemzeti parkok támogatása céljából indított MBH Biodiverzitás Program keretében.
A KSH-ingatlan.com lakbérindexe szerint vegyesen alakultak az átlagos lakbérek szeptemberben, országos szinten 0,1 százalékkal csökkentek augusztushoz képest, miközben Budapesten 0,4 százalékkal nőttek, éves összevetésben az országos átlagos bérleti díjak 9,6, a fővárosiak 9,9 százalékkal emelkedtek – közölte az ingatlan.com hétfőn.
A kötelező felelősségbiztosítások esetében 2 százalékos az elektromos autók aránya a K&H-nál, szemben a villanyautók teljes, hazai állományhoz mért 1 százalékos részesedésével. A K&H-s cascobiztosításoknál kiugró, 12 százalékos az elektromosok részesedése, ami azzal is magyarázható, hogy a villanyautók ára egyelőre a hagyományos autók átlagértékénél magasabb, ezért a tulajdonosok nagyobb arányban védik cascóval az autójukat.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!