Rekordszámú céget töröltek idén


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A feketelista.hu adatai szerint december közepéig 4 százalékkal nőtt a törölt cégek száma a tavalyihoz képest. 


Idén december közepéig 43 696 társaságot töröltek a magyar bíróságok, 4 százalékkal többet, mint egy évvel korábban – közölte a feketelista.hu gazdasági adatbázis kedden. 

A portál beszámolója szerint az utóbbi években folyamatosan nőtt a cégtörlések száma, a hatóságok szerint elsősorban a cégek működési feltételeinek szigorodása, és a törvényi előírások betartásának fokozottabb ellenőrzése miatt. A cégtörlések számának növekedése ellenére a gazdasági elemzők szerint a még mindig túl sok cég van a piacon.

Új szolgáltatásokkal bővült az Adó Online:
  • díjmentes cikk és szaklap értesítő
  • kérdés-válasz szolgáltatásunk kényelmesebb használata
  • egyedi szaklap ajánlatok

Magyarországon 565 144 bejegyzett cég van, ebből a működő cégek száma az elmúlt tíz évben szinte változatlanul 371 051, tehát mintegy 35 százalékuk, 194 093 vállalkozás csak papíron létezik.

A 2008-as gazdasági világválság kezdete óta eltelt nyolc évben 245 688 cég szűnt meg törléssel, miközben a vállalkozók 319 077 esetben alapítottak új céget. 

Az idén mind a 19 megyében több céget töröltek, mint amennyit alapítottak. A legtöbb cégtörlés tavaly is Pest megyében volt, a piacról kizárt 5504 vállalkozás helyére 2927 új alapító lépett. A legnagyobb megyét követően Borsod-Abaúj-Zemplén megyében törölték a legtöbb, 1564 céget, ezek kiesését 789 új vállalkozás pótolja.

A feketelista.hu városonkénti bontásából kiderült, hogy a fővárosi cégek közül egyetlen évben sem töröltek annyit, mint az idén, miközben a legkevesebbet jegyezték be. 2015-ben Budapesten 20 534 társaság tűnt el törléssel a céglistáról, és 10 376-ot jegyeztek be.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 7.

OC: Emelkednek az árak a fővárosi ingatlanpiacon

Némi lassulás és kismértékű csökkenés után újfent emelkedő árspirál jellemezi a fővárosi ingatlanpiacot, a legmarkánsabban a családi házak négyzetméterára nőtt, ismertette az Otthon Centrum elemzési vezetője az első negyedéves adatokat.

2024. május 7.

GKID-Mastercard: elfogyni látszik a belföldi e-kereskedelem lendülete

Továbbra sem látszik a fellendülés a belföldi e-kereskedelmi piacon. Ráadásul a jelenség nem magyar sajátosság, szinte minden régiós és EU-s piacot érint. Az okok között pedig elsősorban az elmúlt két év folyamatos vásárlóerő-csökkenése,  valamint a látványosan megerősödő kínai e-kereskedők térhódítása áll. Ebben a piaci környezetben az online vásárlókért folyó versenyben egyre nehezebb dolga van a hazai vállalkozásoknak – derül ki a GKID és a Mastercard közös, Digitális Kereskedelmi Körkép néven publikálásra kerülő riportjának legújabb, 2024-es kiadásából.

2024. május 7.

OTP Mobil: Még mindig óvatlan az online vásárló magyarok ötöde

A magyar lakosság majdnem háromnegyede rendszeresen vásárol és fizet interneten keresztül (69 százalék), és szinte mindenki (97 százalék) tudatában van az ezzel járó kockázatoknak. A megkérdezettek négyötöde legalább egy módszert alkalmaz is a biztonsága érdekében viszont ötből egy fő még mindig nem ellenőrzi a fizetési felületek hitelességét – derült ki az OTP Mobil friss felméréséből.A magyar lakosság majdnem háromnegyede rendszeresen vásárol és fizet interneten keresztül (69 százalék), és szinte mindenki (97 százalék) tudatában van az ezzel járó kockázatoknak. A megkérdezettek négyötöde legalább egy módszert alkalmaz is a biztonsága érdekében viszont ötből egy fő még mindig nem ellenőrzi a fizetési felületek hitelességét – derült ki az OTP Mobil friss felméréséből.