Tarol az okoseszközös fizetés


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Kiugró a forgalombővülés az okoseszközös fizetéseknél; a trend a hagyományos bankkártyák visszaszorulásához vezet – írja lapunknak eljuttatoptt közleményében a K&H.

Augusztusban a K&H-nál elérhető négyféle fizetési rendszerhez, az Apple Pay-hez, Google Pay-hez, a Garmin Pay-hez és a Xiaomi Pay-hez, vagyis a “digitális kvartetthez” köthető összesített forgalom 20,7 milliárd forintot tett ki, a tranzakciók száma pedig megközelítette a 3,1 milliót. Ez az összeget tekintve 140 százalékos, a tranzakciószámot nézve 118 százalékos növekedésnek felel meg az egy évvel korábbihoz képest, ami 2021 augusztusában 1,42 millió fizetésre 8,63 milliárd forint volt. A friss adatokból látható, hogy idén augusztusban szintlépés történt: először lépte át a tranzakciószám a 3 milliós határt.

Kérjük, segítse munkánkat egy rövid kérdőív kitöltésével! Podcastokkal kapcsolatos médiafogyasztási szokásaira vagyunk kíváncsiak. A kitöltés mindössze fél percbe kerül, számunkra viszont nagyon fontos információkat ad.

Szakmai videóink és podcastjaink már Youtubon is elérhetőek. Kövessen bennünket, iratkozzon fel csatornánkra!

Az év első nyolc hónapjában 125,5 milliárd forintot tett ki az összforgalom 19,2 millió fizetés révén, ami 212 és 203 százalékos többletnek felel meg a 6,3 millió fizetéssel elért több mint 40 milliárd forinttal.

“Az okoseszközös fizetéseknél tulajdonképpen egy virtuális bankkártya áll a háttérben, tehát a bankkártyák továbbra is fontos szerepet játszanak a mindennapi fizetésekben, ám valószínűsíthető, hogy fizikai társaik, ha lassan is, de visszaszorulnak hosszabb távon” – véli az adatok nyomán a pénzintézet.


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

MNB: erősödhet a kereskedelmi ingatlanpiac aktivitása

Miután 2023-ban az irodapiaci és ipari-logisztikai kihasználatlansági ráták visszafogott kereslet és érdemi új átadások mellett tovább emelkedtek, 2024-ben a gazdasági növekedésen keresztül erősödhet a kereskedelmi ingatlanpiac aktivitása – állapította meg a jegybank szakértője a Magyar Nemzeti Bank (MNB) csütörtöki online sajtótájékoztatóján.