Vasúti logisztikai vállalatban szerzett többséget a Waberer’s csoport


A Waberer’s International lezárta a Petrolsped csoport többségi, 51 százalékos részesedésének felvásárlását, így Magyarország egyik vezető vasúti logisztikai szolgáltató társaságának akvizíciójával belépett a döntően vasúti szolgáltatásokat igénybe vevő speciális  szállítmányozási szegmensbe – közölte a társaság.

Kiemelték, a tranzakcióval a Waberer’s csoport jelentős lépést tesz multimodális szolgáltatási portfóliójának kiépítése, valamint vasúti logisztikai képességeinek fejlesztése felé.

Ismertették, a Petrolsped meghatározó piaci pozícióját mutatja, hogy a vasútvállalati árbevétel rangsorban az elmúlt években a TOP 3 szereplő között volt. A csoport – részben saját vasúti járművekkel – döntően Magyarország és Románia területére fókuszálva nyújt kötött pályás szállítmányozási szolgáltatásokat közvetlenül, valamint lányvállalatain (Pultrans, illetve PSP Cargo Romania) keresztül. A vállalat által szállított főbb árucsoportok közé tartoznak többek között a mezőgazdasági termékek, az építőipar vagy erőművek nyersanyagai, olajtermékek és járművek.

A Petrolsped egy korszerű intermodális terminál építésének végső fázisában van Dél-Magyarországon, amely várhatóan már 2024-től alapot jelenthet a Balkán és Nyugat-Európa közötti intermodális fuvarozás támogatásához – írják a közleményben.

A Petrolsped csoport – a jelen tranzakció keretében megvásárolt tagvállalatokkal számolva – 2022-ben 53 millió eurós konszolidált árbevételt ért el 4,7 millió eurós kamat és adófizetés előtti eredmény (EBIT) mellett.

A közleményben Barna Zsolt, a Waberer’s International Nyrt. elnök-vezérigazgatója az akvizíció zárása kapcsán hangsúlyozta, hogy a vállalat szignifikáns növekedési lehetőséget lát a vasúti szállítmányozásban egyrészt az új hazai ipari és autóipari beruházások miatt, másrészt azért, mert meglévő ügyfeleik egyre inkább az alacsony szén-dioxid-kibocsátású logisztikai szolgáltatások felé fordulnak.

A Waberer’s cégcsoport Európa meghatározó, saját flottával rendelkező logisztikai vállalata, Magyarország piacvezető komplex logisztikai szolgáltatója, 2900 tehergépjárműből álló modern flottát üzemeltet, és mintegy 250 ezer négyzetméter korszerű raktárt kezel. Ezzel a régió legnagyobb logisztikai kapacitása felett diszponál.

A 75 éves tapasztalattal rendelkező vállalat részvényeivel a Budapesti Értéktőzsdén a prémium kategóriában kereskednek. A részvények a pénteki kereskedést 3770 forinton zárták, árfolyamuk az elmúlt egy évben 1750 forint és 3940 forint között mozgott.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 7.

OC: Emelkednek az árak a fővárosi ingatlanpiacon

Némi lassulás és kismértékű csökkenés után újfent emelkedő árspirál jellemezi a fővárosi ingatlanpiacot, a legmarkánsabban a családi házak négyzetméterára nőtt, ismertette az Otthon Centrum elemzési vezetője az első negyedéves adatokat.

2024. május 7.

GKID-Mastercard: elfogyni látszik a belföldi e-kereskedelem lendülete

Továbbra sem látszik a fellendülés a belföldi e-kereskedelmi piacon. Ráadásul a jelenség nem magyar sajátosság, szinte minden régiós és EU-s piacot érint. Az okok között pedig elsősorban az elmúlt két év folyamatos vásárlóerő-csökkenése,  valamint a látványosan megerősödő kínai e-kereskedők térhódítása áll. Ebben a piaci környezetben az online vásárlókért folyó versenyben egyre nehezebb dolga van a hazai vállalkozásoknak – derül ki a GKID és a Mastercard közös, Digitális Kereskedelmi Körkép néven publikálásra kerülő riportjának legújabb, 2024-es kiadásából.

2024. május 7.

OTP Mobil: Még mindig óvatlan az online vásárló magyarok ötöde

A magyar lakosság majdnem háromnegyede rendszeresen vásárol és fizet interneten keresztül (69 százalék), és szinte mindenki (97 százalék) tudatában van az ezzel járó kockázatoknak. A megkérdezettek négyötöde legalább egy módszert alkalmaz is a biztonsága érdekében viszont ötből egy fő még mindig nem ellenőrzi a fizetési felületek hitelességét – derült ki az OTP Mobil friss felméréséből.A magyar lakosság majdnem háromnegyede rendszeresen vásárol és fizet interneten keresztül (69 százalék), és szinte mindenki (97 százalék) tudatában van az ezzel járó kockázatoknak. A megkérdezettek négyötöde legalább egy módszert alkalmaz is a biztonsága érdekében viszont ötből egy fő még mindig nem ellenőrzi a fizetési felületek hitelességét – derült ki az OTP Mobil friss felméréséből.