Okos munkajogi ökoszisztéma segítheti a hazai kkv-k munkafolyamatainak digitális transzformációját


Sikeresen lezárult a Pécsi Tudományegyetem, valamint a Wolters Kluwer Hungary Kft. Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatásából finanszírozott „Okos révkalauz platform” projekt.

A támogatást a konzorcium egy olyan platform felépítésére fordította, melynek célja a munkáltatók és a munkavállalók számára egyaránt hasznosítható digitális munkajogi ökoszisztéma kialakítása, amely a foglalkoztatással, munkajoggal és versenyjoggal összefüggő jogkérdések megoldását segíti elő.

A Révkalauz vállalati környezetben könnyen és hatékonyan alkalmazható automatizált szerződéskötési folyamatok, iratminták, munkajogi compliance audit, belső szabályzattár megvalósítását tűzte ki célul. A foglalkoztatással kapcsolatos jogszabályok monitoringja, illetve a jogszabályi környezet változásaihoz kapcsolódó workflow modellezése, az ezekre a változásokra választ adó szakértői megoldások, képzések kidolgozása segítheti tehát a jövőben a hazai kkv-k munkafolyamatainak digitális transzformációját. Ami a versenyjogi megfelelést illeti, az arra kidolgozott program a megfelelési vizsgálat kritériumrendszerén, bejelentések kezelésére vonatkozó belső eljárásrenden túl olyan irányelveket, belső szabályzatokat és képzéseket tartalmaz, melyek lehetővé teszik a versenyjogi megfelelést.

A projekt célja továbbá, hogy elsősorban kis- és közepes méretű települési önkormányzatok, illetve vállalatok részére olyan online (saját) adatbázis szoftver/szakértői megoldás kerüljön kifejlesztésre, amelynek célja rendeletek, szabályzatok elemzése, iratminták, magyarázatok és szakértői megoldások kidolgozása.

  • Projekt azonosító: 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2021-00306
  • Projekt címe: Okos Révkalauz HUB
  • Szerződött támogatás összege: 645 963 377 Ft Támogatás mértéke: 61,13%
  • Projekt kezdési dátum: 2021.10.01. Projekt zárási dátum: 2024.09.30.
  • Konzorcium vezető: Wolters Kluwer Hungary Kft. Konzorcium tagjai: Pécsi Tudományegyetem
  • Projekt forrás: hazai Támogató alap: NKFIA

(A Wolters Kluwer Hungary az Adó Online kiadója.)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 21.

A női vezetők, mint gazdaságunk fontos sikertényezői

Egy szervezetben a női vezetők arányának 10%-os növekedése akár 7%-os innovációs teljesítménynövekedést eredményezhet – derül ki a WILL Foundation által készített kutatásból. A legfelsőbb vezetői szinteken lévő nők pedig akár 27%-kal javíthatják a vállalatok pénzügyi teljesítményét, hozzájárulva ezzel a vállalatok sikeréhez. A női vezetők és nők munkahelyi arányos képviseletét vizsgálták a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara által támogatott kutatásban.