Korábban utalják a családi pótlékot


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Hétfőn és kedden érkeznek a családokhoz a szeptemberi támogatások: a családi pótlék, a gyermekgondozást segítő ellátást (gyes) és a gyermeknevelési támogatás (gyet).


Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériuma család-, ifjúság- és nemzetközi ügyekért felelős államtitkára korábban elmondta: a szeptemberi családtámogatásokat hétfőn utalják a bankszámlákra, akik pedig postán kapják, azoknak kedden kézbesítik a pénzbeni ellátásokat. Közlése szerint az előrehozott utalás csaknem 1,3 millió családnak jelent majd könnyebbséget a tanévkezdés előtti napokban.

A családi pótlék összege 2008 óta nem változott.

[htmlbox Tb_Kommentár]

 

A jelenlegi szabályozás szerint az egy gyermek után járó családi pótlék 12200 forint egygyermekes családnál, ha egyedülálló szülő neveli a gyermeket, akkor 13700 forint havonta. Ha többgyermekes családról van szó, akkor :

  • kétgyermekes családnál gyermekenként 13300 forint
  • kétgyermekes családnál gyermekenként, ha a gyermekeket egyedülálló szülő neveli 14800 forint
  • három vagy több gyermeket nevelő családnál 16000 forint
  • három vagy több gyermeket nevelő családnál, ha a gyermekeket egyedülálló szülő neveli 17000 forint jár.

    (MTI, Adó Online)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 7.

Lehet-e szolgálati időt szerezni felsőfokú tanulmányok idejére?

A szolgálati idő elsősorban keresőtevékenységgel szerzett biztosítási jogviszony alapján keletkezik. De vajon van-e mód arra, hogy akkor is szerezzünk szolgálati időt, amikor nincs biztosítási jogviszonyunk, mert nappali tagozatos felsőfokú tanulmányokat folytatunk? Van. Ismertetjük a lehetőségeket.

2024. október 4.

Mi lesz a nyugdíjakkal Magyarországon? Célkeresztben a Nők40, a 13. havi nyugdíj és a nyugdíjkorhatár

2023 végére vártuk a kormány által beígért OECD-jelentést a magyar nyugdíjrendszerről. Ez alapján dolgozta volna ki, és bocsátotta volna társadalmi vitára saját nyugdíjtervét a magyar kormány 2024. június 30-ig, amelyet az eredeti tervek szerint 2025. március 31-éig törvénybe is iktatnának. Aztán egyre csak azt hallottuk, hogy nincs szükség semmiféle nyugdíjreformra, hiszen egy 2016-os MNB-tanulmány szerint az akkori nyugdíjrendszer 2035-ig fenntartható. A Portfolio.hu véleménycikke.