Az MKOE egyeztetést vár a NAV-tól


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Magyar Könyvelők Országos Egyesülete szerint az adóhatóság ismét a könyvelők háta mögött fejleszti azt, amit a könyvelők fognak leginkább használni.

Az egyesület közleményéből kiderül, hogy 2020-ban az adóhatóság informatikai fejlesztésre célra 18,7 milliárd forintot kapott. Ehhez képest szerintük a könyvelőknek még mindig XX. századot idéző felületeket kell használni a napi munkáikban.

„Nincs kész az ONYA és nincs gép-gép alapú adókommunikáció az egyes adónemek terén. A NAV botrányos körülmények között kihátrált az áfa bevallás-tervezetek bevezetéséből is, miközben a Pénzügyminisztérium azt kommunikálta az elmúlt években, hogy nem kell majd a vállalkozásoknak könyvelő. A NAV akkor is azt közölte, hogy volt ún. szakmai egyeztetés, a kudarc okai viszont éppen a valódi szakemberekkel való egyeztetés teljes hiánya okozta.” – állítják.

Javasolják ezért a NAV ezen részlegét irányító korábbi főosztályvezető által életre hívott Bevallás Korszerűsítési Fórum újraindítását is, immár internetes fórum keretében – olvasható a Magyar Könyvelők Országos Egyesületének közleményében.

(MTI – OS)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Nő a családi adókedvezmény, valorizálnak számos adófajtát – itt a 2025-ös adócsomag

Két lépcsőben megduplázódik a családi adókedvezmény, még két évig marad az 5 százalékos újlakás-áfa, több adót valorizál, vagyis az inflációval korrigál a kormány. Ezen túl fordított áfa jön a földgáz-kereskedelemben és duplázódna a kötelező könyvvizsgálati értékhatár. Benyújtotta a kabinet a 2025-ös adótörvény-változások tervezetét az Országgyűlésnek.

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adótervek

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

Illeték-kiszabás: mitől is függ a forgalmi érték? (2. rész)

Jogszabályi rendelkezések Az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény (a továbbiakban: Itv.) 19. § (1) bekezdése szerint a visszterhes vagyonátruházási illeték általános mértéke – ha a törvény másként nem rendelkezik – a megszerzett vagyon terhekkel nem csökkentett forgalmi értéke után 4 százalék, ingatlan megszerzése esetén ingatlanonként 1 milliárd forintig 4 százalék, a forgalmi érték ezt […]