Trócsányi: Magyarország és Ausztria célja azonos


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A jogi versenyképesség erősítése és a bürokráciacsökkentés terén Magyarország és Ausztria célja azonos, ezért a két minisztérium a jövőben szorosabban együtt kíván működni – mondta el Trócsányi László igazságügyi miniszter az osztrák partnerével folytatott megbeszélésről


Tájékoztatása szerint Josef Moser új osztrák igazságügyi miniszterrel áttekintették az általános adatvédelmi rendelettel kapcsolatos teendőket, és megállapították, hogy az adatvédelem elért szintjét meg kell őrizni, mert a kis- és középvállalkozások helyzetét az európai szabályozás nem nehezítheti meg. 

[htmlbox Változásfigyeltetés]

 

Trócsányi László közölte azt is: tájékoztatta az osztrák minisztert az Emberi Jogok Európai Bírósága előtt folyamatban lévő fontosabb magyar ügyekről, köztük az Ahmed- és Iliasz-ügyről, valamint magyarországi látogatásra hívta meg az osztrák igazságügyi minisztert, aki azt elfogadta.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 25.

Megjelent a NIS2-törvény IT-követelményeket tartalmazó rendelete

Június 24-én hatályossá vált a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről szóló „Kibertan törvény” IT követelményrendszerét tartalmazó kormányrendelete. A NIS2 törvényhez kapcsolódó végrehajtási rendelet megjelenése egyformán jelentős lépés a jogszabállyal érintett cégek, a leendő auditorok és a tanácsadók számára is. A 120 oldalas dokumentum pontosan tartalmazza ugyanis azokat a követelményeket, amelyek alapján az érintett cégek felkészülése/felkészítése már elindítható, valamint a 2025-ben induló hatósági kiberbiztonsági audituk pedig megtervezhetővé válik. A Grant Thornton nemzetközi üzleti- és adótanácsadó cég szakértői a következőkben segítséget nyújtanak a rendelet értelmezésében.

2024. június 25.

Július 1-től hatályos a kötelező visszaváltási rendszer

2024. július 1-től már nem hozhatók forgalomba kötelezően visszaváltási díjas, azaz a DRS (Deposit Refund System) hatálya alá tartozó termékek az előírt MOHU regisztráció nélkül. A 2024. június 30-ig forgalomba hozott termékek –kifutó jelleggel – továbbra is forgalomban maradhatnak, de nem gyűjthetők vissza a DRS rendszerben, hanem csak szelektív hulladékként. A csekély mennyiséget forgalomba hozó gyártók azonban továbbra is mentesülnek a DRS kötelezettségek alól – tájékoztat a Niveus Consulting Group.