10 millióra nőtt a mikrovállalkozások vissza nem térítendő támogatása


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az Új Széchenyi Terv (ÚSZT) „Mikrovállalkozások fejlesztése” pályázaton több mint duplájára, 4 millióról 10 millió forintra nőtt a vissza nem térítendő támogatás összege, a támogatás mellé kedvezményesen felvehető hitel elérheti a 20 millió forintot is, és bővült a kedvezményezetti kör – közölte a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ).

Közleményében az NFÜ utal arra, hogy a gazdaságfejlesztés eredményei közül kiemelkedő jelentőségű az európai uniós szinten is újszerű „Mikrovállalkozások fejlesztése” című pályázati konstrukció, amelyet 2011. március 1-jétől lehet megpályázni Magyarország bármely régiójában.

Az újszerű pályázati formában – egyablakos ügyintézés keretében – közvetítőkön keresztül egyszerre lehet igényelni a vissza nem térítendő támogatást és a hitelt is, az igényléstől számított 30 napos átfutási idővel.

Az így felépített konstrukció szinte teljes mértékben forrást biztosít a legkisebb, 1-9 fős mikrovállalkozások fejlesztéseihez, mivel 10 százalékos önerő mellett akár 45 százalék támogatás igényelhető. A fennmaradó rész finanszírozása pedig a piacinál jóval kedvezőbb kamatozású, államilag támogatott mikrohitellel biztosítható.

A 2011 januárjában megjelent kombinált programhoz kapcsolódó „Mikrovállalkozások fejlesztése” című pályázatra Közép-Magyarországon a vállalkozók 1.181 pályázatot nyújtottak be és 565 esetében született már kedvező döntés a támogatásról. Ebben a régióban a megítélt támogatás összege közel 2 milliárd forint volt. Az ország többi területén a beadott pályázatok száma elérte a 2.091-et, ebből támogatásban eddig 1.179-en részesültek, az odaítélt támogatás pedig megközelíti a 4 milliárd forintot.

Az eredetileg 2011. év végégig kiírt pályázat beadási határidejét 2012. december 31-ig meghosszabbították.

A hitelnyújtás közvetítői körébe a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) a bevonja a takarék- és hitelszövetkezeteket, valamint a szövetkezeti hitelintézeteket is , amelyeknél a támogatás igénylése kezdeményezhető. A kedvezményezettek körének bővítését segíti az is, hogy eltörölték a pályázó vállalkozásoknál az árbevétel 200 millió forintos felső határát – közölte az NFÜ.

Forrás: MTI


Kapcsolódó cikkek

2024. június 21.

A kisgyermekes szülők érdekében indított versenyfelügyeleti eljárást a GVH

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárást indított a szlovákiai EC Global SVK s.r.o. vállalkozással szemben tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmának feltételezett megsértése miatt; a GVH gyanúja szerint a cég a weboldalán reklámozott, jellemzően kisgyermekes szülőknek ajánlott termékek esetében megtéveszti a fogyasztókat az egészségre és gyógyhatásra vonatkozó állításokkal.

2024. június 21.

Sok céget érhet kellemetlen meglepetés, mert hamarosan lejár a NIS2 regisztráció határideje

Már csak pár napja maradt belépni a nyilvántartásba azoknak a hazai vállalatoknak, amelyekre kiterjed a NIS2, vagyis a felülvizsgált uniós kibervédelmi irányelv – hívja fel a figyelmet az EY. Résen kell lenniük a konszolidált beszámolót készítő társaságok tagvállalatainak is, hiszen elég cégcsoport szinten elérni a meghatározott minimum bevételt és létszámot, hogy rájuk is vonatkozzanak a kötelezettségek. Az óvatlan szervezetek számára a mulasztás súlyos bírsággal, sőt a vezető eltiltásával is járhat.  

2024. június 21.

Tagok védelme a létesítő okirat módosítása során

A Ptk. helyes értelmezése szerint akkor is valamennyi tag egyhangú határozatára van szükség a létesítő okirat módosításához, ha a módosítás valamennyi tag jogait azonos módon hátrányosan érintené, vagy valamennyi tag helyzetét azonos módon hátrányosabbá tenné. Az „egyes tagok” kifejezés alatt egy, több, de akár valamennyi tag is értendő – a Kúria eseti döntése.