42 milliárdtól kell szabadulni a hónap végéig


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A hónap végéig lehet fizetni a 2016 előtt kibocsátott 2000 és 5000 forintosokkal, utána az újabb, más tervezésű és hamisításvédelmi elemekkel ellátott bankjegyek veszik át a helyüket – írja a Magyar Idők.


A bevonás halad, azonban még mindig jelentős mennyiségű és értékű, a bolti fizetésre hamarosan alkalmatlan készpénz van a lakosságnál.

A lap kérdésére a Magyar Nemzeti Banknál (MNB) elmondták: az 5000 forintosból még 5,5 millió darab van a lakosságnál, ami a forgalomban lévő összes ötezres 20 százalékát teszi ki; a 2000 forintosból pedig 7,3 millió darab, ami a forgalomban lévő kétezres bankjegyek 28 százaléka. A hónap végéig használható két címletből több mint 42 milliárd forint névértékű bankjegy van a háztartásoknál. Kereskedelmi bankok, takarékszövetkezetek, illetve a posta a bevonást követően három évig köteles a cserére, ezután maguk dönthetik el, hogy beváltják-e a bevont készpénzt. – olvasható a lapban.


Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

250 ezer forintra nőhet az ingyenes készpénzfelvételi plafon

250 ezer forint lesz az ingyenes készpénzfelvételi plafon, ha az Országgyűlés Gazdasági Bizottsága és plenáris ülése is támogatja a Fogyasztóvédelmi Albizottságban egyhangúan megszavazott javaslatot- írja a közösségi média oldalán Tordai Bence független országgyűlési képviselő.

2024. október 30.

Zsugorodik a magyar gazdaság

2024 harmadik negyedévében a gazdaság teljesítménye 0,7 százalékkal csökkent a 2023. harmadik negyedévihez képest. Az előző negyedévhez képest – a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint – a gazdaság teljesítménye 0,7 százalékkal csökkent.

2024. október 29.

Jönnek a digitális ikrek, de mik is azok?

A digitális ikrek egy olyan fejlett technológia olyan, amely lehetővé teszi a fizikai objektumok, rendszerek vagy folyamatok virtuális másának létrehozását és szimulációját. Ezek a digitális másolatok valós időben gyűjtik és elemzik az adatokat, elősegítve a hatékonyabb döntéshozatalt, a költségek csökkentését és az innovációt.