90 százalékos volt a februári visszaesés a kereskedelmi szálláshelyeken


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A vendégéjszakák adatai egyértelműen jelzik, hogy a kereskedelmi szálláshelyek turistákat nem fogadhatnak, csak üzleti, gazdasági vagy oktatási célból érkező vendégeket.

A beutazási korlátozások, illetve a kereskedelmi szálláshelyekre vonatkozó járványvédelmi intézkedéseknek jelentkezett a hatása a turizmusben. Ennek megfelelően a belföldi vendégek által a kereskedelmi szálláshelyeken eltöltött éjszakák száma 85,7 százalékkal esett vissza az előző év azonos időszakához képest februárban. A külföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma 93,5 százalékkal csökkent. Az összes vendégéjszaka 89,7 százalékkal volt kevesebb a tavaly februárinál. Ezek 67,9 százalékát a belföldi vendégek töltötték el – közölte szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Februárban összesen 181 ezer vendégéjszakát regisztráltak a szálláshelyek, ebből 123 ezret a belföldiek, 58 ezret a külföldiek töltöttek el.

Tavaly november 10. óta a koronavírus-járvány megfékezésére irányuló védelmi intézkedések értelmében a kereskedelmi szálláshelyek turistákat nem, csak üzleti, gazdasági vagy oktatási célból érkező vendégeket fogadhatnak.szálláshelyeken

A kereskedelmi szálláshelyek folyó áron számolt 3,497 milliárd forint összes bruttó árbevétele. Ez 89,6 százalékkal volt kevesebb a tavaly februárinál. Az 1,962 milliárd forint februári szállásdíj-bevétel 89,0 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál. A vendéglátásból származó bevételek hasonló mértékben, 89,5 százalékkal 1,021 milliárd forintra estek vissza.

Az év első két hónapjában 89,7 százalékkal kevesebb vendégéjszakát töltöttek el a kereskedelmi szálláshelyeken, a külföldiek által eltöltött éjszakák száma 93,5 százalékkal, a belföldi vendégeké 85,6 százalékkal csökkent.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 27.

2024. első három negyedévében a közép- és kelet európai befektetési volumen mintegy 24%-kal nőtt éves szinten

A közép- és kelet európai (CEE) befektetési volumen 2024 első három negyedévében elérte az 5 milliárd eurót, ami éves szinten 24%-os növekedést jelent. Ez összhangban áll az európai és globális piacok fellendülésével a 2023 utáni lassulást követően. Az év végi volumenek elérhetik a 7–7,5 milliárd eurót, ami még így is körülbelül 30%-kal marad el a 10 éves átlagtól – derül ki a Colliers legfrissebb „Q1-Q3 CEE Investment Scene” című regionális jelentéséből.

2024. november 27.

Félmillió alá csökkenhet a cégek száma

A társas vállalkozások száma két éve csökken, idén októberig közel 23 ezerrel lett kevesebb, és mára alig haladja meg a félmilliót. Az új cégek alapítása idén 20 ezer alatt maradt, ami közel ezerrel kevesebb, mint tavaly, míg a megszűnések száma közelíti a 30 ezret. Az új kényszertörlési és az előzmény nélküli felszámolási eljárások száma növekedett az előző évhez képes.

2024. november 27.

Az UniCredit Bank is áthárítja februártól a tranzakciós illeték emelését

Most közzétett hirdetménye szerint az átutalásokra, csoportos beszedésekre egy plusz díjat vezet be 2025. február 1-től az UniCredit Bank az Ikon Plusz számlacsomagjában, a megemelt pénzügyi tranzakciós illeték miatt. Az állami elvonás megemelkedésének dacára megmarad ugyanakkor a Mobil Aktív Plusz számla korlátlanul díjmentes átutalási lehetősége mobilapplikációval – értesült a BiztosDöntés.hu.