A Stock&Go Kft. robot raktárost fejlesztett a magyarországi vállalatoknak


Robot raktárost fejlesztett a magyarországi vállalatoknak a Széchenyi Alapok Zrt. befektetésével megalakult Stock&Go Kft.; a magyar csapat munkája eredményeként létrejött cég és fejlesztés a sikeres kockázatitőke-befektetés példája – közölte az alapkezelő szerdán.

Kiemelték, hogy a Stock&Go Kft. tulajdonosa ki tudta vásárolni az eddig társtulajdonos tőkealapot, 440 millió forintot fizetett az alapkezelő 210 millió forint nagyságrendű tőkebefektetéssel szerzett üzletrészéért.

A magyar tőkéből, magyarországi mérnök és szoftverfejlesztő csapat által fejlesztett, teljesen automatizált, bérelhető és bárhol elhelyezhető raktárautomaták segítik a munkaerőhiánnyal küzdő termelőüzemeket és szolgáltatókat az olyan monoton feladatok megbízható elvégzésében, mint például anyagok, munkaeszközök raktári nyilvántartása, kiadása, visszavétele – írták.

A közlemény szerint számos magyarországi vállalatnál üzemel már az intelligens 4.0 elveit követő megoldás, amelyet egyre több nagyvállalat használ a lengyel, cseh és román piacon is. A sikeres magyar vállalkozás jövőbeni tervei között további terjeszkedés, illetve újabb külföldi piacok megnyitása is szerepel.

A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a Stock&Go Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. nettó árbevétele tavaly 285,8 millió forint volt, egy évvel korábban pedig 214,3 millió forintot tett ki. A társaság 2022-ben 8,3 millió forint nyereséggel zárt, 2021-ben 11,5 millió forint volt az adózott eredménye.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 7.

OC: Emelkednek az árak a fővárosi ingatlanpiacon

Némi lassulás és kismértékű csökkenés után újfent emelkedő árspirál jellemezi a fővárosi ingatlanpiacot, a legmarkánsabban a családi házak négyzetméterára nőtt, ismertette az Otthon Centrum elemzési vezetője az első negyedéves adatokat.

2024. május 7.

GKID-Mastercard: elfogyni látszik a belföldi e-kereskedelem lendülete

Továbbra sem látszik a fellendülés a belföldi e-kereskedelmi piacon. Ráadásul a jelenség nem magyar sajátosság, szinte minden régiós és EU-s piacot érint. Az okok között pedig elsősorban az elmúlt két év folyamatos vásárlóerő-csökkenése,  valamint a látványosan megerősödő kínai e-kereskedők térhódítása áll. Ebben a piaci környezetben az online vásárlókért folyó versenyben egyre nehezebb dolga van a hazai vállalkozásoknak – derül ki a GKID és a Mastercard közös, Digitális Kereskedelmi Körkép néven publikálásra kerülő riportjának legújabb, 2024-es kiadásából.

2024. május 7.

OTP Mobil: Még mindig óvatlan az online vásárló magyarok ötöde

A magyar lakosság majdnem háromnegyede rendszeresen vásárol és fizet interneten keresztül (69 százalék), és szinte mindenki (97 százalék) tudatában van az ezzel járó kockázatoknak. A megkérdezettek négyötöde legalább egy módszert alkalmaz is a biztonsága érdekében viszont ötből egy fő még mindig nem ellenőrzi a fizetési felületek hitelességét – derült ki az OTP Mobil friss felméréséből.A magyar lakosság majdnem háromnegyede rendszeresen vásárol és fizet interneten keresztül (69 százalék), és szinte mindenki (97 százalék) tudatában van az ezzel járó kockázatoknak. A megkérdezettek négyötöde legalább egy módszert alkalmaz is a biztonsága érdekében viszont ötből egy fő még mindig nem ellenőrzi a fizetési felületek hitelességét – derült ki az OTP Mobil friss felméréséből.