Egy évtized után pénzt kapnak az egykori Buda-Cash egykori ügyfelei
Még tíz év sem kellett hozzá, és a Buda-Cash egykori ügyfelei pénzeket és részvényeket kapnak vissza.
Kapcsolódó termékek: Cégjogi kiadványok, Vállalati Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Csaknem 600 milliárd forintot költöttek a magyarok külföldi utazásaikhoz kapcsolódóan az elmúlt évben. A kiutazók több mint nyolctizede az EU-n belül maradt. A szabadidős utak közt a városlátogatás a legnépszerűbb. Az InfoTandem heti infografikája.
Összesen 16,3 millió alkalommal utaztunk külföldre 2014-ben; ez 1,9 százalékkal haladja meg az egy évvel korábban mértet. A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint a vásárlási célú utazások száma 17 százalékkal visszaesett, miközben a munkavégzési célúaké 12 százalékkal bővült. Az utazások felét a szabadidős turizmus tette ki, e téren 10 százalékos felfutást regisztráltak.
A turisztikai utazások közül (amelyekbe a 8,3 millió alkalomnyi szabadidős kimozduláson kívül 660 ezer üzlet célú út is beletartozik) az egynaposok négyötöd részben Ausztriába és Szlovákiába irányultak. Az 55 százalékos részarányt képviselő többnapos turisztikai utak negyedét utazási irodán keresztül szervezték meg, s itt a célpontok között a szomszédos országok mellett már gyakran felbukkant Németország, Csehország, Olaszország és Franciaország is. Mindazonáltal az utazók több mint nyolctizede az unión belül maradt; az Európán kívüli célországok között az Egyesült Államok volt a legnépszerűbb, a 15. helyet szerezve meg a rangsorban.
A szabadidős utazások kétharmada valamilyen város meglátogatását célozta. A különféle vidéki célpontok (mint például tó- vagy folyópart) megközelítőleg egyötödöt képviseltek, a tengerpart, illetve a hegyes-völgyes tájak pedig egyaránt 7–8 százalékot tettek ki.
A magyar lakosság összesen 47,7 millió napot töltött tavaly külföldön; ez 5,8 százalékos növekedésnek felel meg. E napok 73 százaléka kapcsolódott turisztikai motivációhoz, túlnyomó részben szabadidős turizmushoz. Egy többnapos utazás átlagos hossza 6,6 napra rúgott.
A külföldi utazásokhoz kapcsolódó költés az elmúlt évben számottevően, 13 százalékkal emelkedett, s elérte 579 milliárd forintot; ennek több mint háromnegyede, 455 milliárd forint a turisztikai célú utazásokhoz kötődött. Egy fő átlagosan 12,1 ezret költött naponta, ami 6,6 százalékos növekedésnek felel meg. A kiadások egynegyedét vitték el a szálláshely- és vendéglátó-szolgáltatások.
Még tíz év sem kellett hozzá, és a Buda-Cash egykori ügyfelei pénzeket és részvényeket kapnak vissza.
A rollerekre és egyéb mikromobilitási eszközökre július 16-án bevezetett kgfb óta összesen 4300 ilyen biztosítási szerződést kötöttek a Netrisknél augusztus közepéig, ezeknek az átlagos éves díja 6200 forint volt – közölte az online biztosításközvetítő csütörtökön.
Bár egyes érvelések szerint a magas megtakarítás a ludas abban, hogy a magyarok nem fogyasztanak, a lakosság pénzügyi megtakarítása a GDP 70%-át sem érte el tavaly, ami a harmadik legrosszabb adat egész Európában az Eurostat friss adatai szerint. Kiderül még pár érdekesség: például az, hogy a kötvények egyik országban sem játszanak olyan fontos megtakarítási szerepet, mint Magyarországon, viszont túl sok pénz hever lekötetlenül, és cudarul állunk a hosszú távú öngondoskodásban. A Portfolio elemzése.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!