Bajnai: nem hagytunk veszni uniós pénzt


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Magyarország kifizette az első Nemzeti Fejlesztési Tervben rendelkezésre álló 670 milliárd forintnyi uniós fejlesztési forrást, így a kifizetési arány közel száz százalékos, ami kimagasló teljesítmény az EU-ban – mondta Bajnai Gordon gazdasági miniszter.

A legfrissebb adatok szerint Magyarország kifizette az első Nemzeti Fejlesztési Tervben rendelkezésre állt 670 milliárd forint fejlesztési forrás 99,6 százalékát. Az uniós szabályok szerint 2008. december 31-éig lehet erre a fejlesztési időszakra szólóan számlákat befogadni, így várható, hogy a kifizetés csaknem 100 százalékos lesz – közölte Bajnai Gordon gazdaásgi miniszter.

Bajnai szerint Magyarország joggal lehet büszke erre az eredményére, hiszen a legjobban teljesítő uniós tagországokban sem szokott a kifizetési arány 80 százalék fölé emelkedni.

Az Új Magyarország Fejlesztési Terv végrehajtása is gyors ütemben folyik. A 2007-2013. évi hét évre szóló keret 55 százaléka pályázati úton, vagy kiemelt projektként elérhetővé vált. A teljes hétéves keret 25 százalékáról már támogatói döntés született, és 16 százalékát már leszerződték. Az Új Magyarország Fejlesztési Tervben eddig meghozott több mint 7800 támogatói döntés, illetve az 5000-et meghaladó megkötött szerződés azt jelzi, hogy Magyarországon érdemben elindultak a fejlesztések – mondta a gazdaságfejlesztésért felelős kormánytag.

Forrás: Figyelőnet


Kapcsolódó cikkek

2024. június 25.

Megjelent a NIS2-törvény IT-követelményeket tartalmazó rendelete

Június 24-én hatályossá vált a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről szóló „Kibertan törvény” IT követelményrendszerét tartalmazó kormányrendelete. A NIS2 törvényhez kapcsolódó végrehajtási rendelet megjelenése egyformán jelentős lépés a jogszabállyal érintett cégek, a leendő auditorok és a tanácsadók számára is. A 120 oldalas dokumentum pontosan tartalmazza ugyanis azokat a követelményeket, amelyek alapján az érintett cégek felkészülése/felkészítése már elindítható, valamint a 2025-ben induló hatósági kiberbiztonsági audituk pedig megtervezhetővé válik. A Grant Thornton nemzetközi üzleti- és adótanácsadó cég szakértői a következőkben segítséget nyújtanak a rendelet értelmezésében.

2024. június 25.

Július 1-től hatályos a kötelező visszaváltási rendszer

2024. július 1-től már nem hozhatók forgalomba kötelezően visszaváltási díjas, azaz a DRS (Deposit Refund System) hatálya alá tartozó termékek az előírt MOHU regisztráció nélkül. A 2024. június 30-ig forgalomba hozott termékek –kifutó jelleggel – továbbra is forgalomban maradhatnak, de nem gyűjthetők vissza a DRS rendszerben, hanem csak szelektív hulladékként. A csekély mennyiséget forgalomba hozó gyártók azonban továbbra is mentesülnek a DRS kötelezettségek alól – tájékoztat a Niveus Consulting Group.