Dinamikus növekedést vár a kiskereskedelemben az ITM államtitkára


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Részben a 13. havi nyugdíj visszaadása, a 25 év alattiak adókedvezménye, a családosok adóvisszatérítése és az eddig bejelentett béremelkedések miatt jelentősen nő az emberek jövedelme, amelyet el fognak költeni a kiskereskedelemben, ezért ezen a területen idén dinamikus növekedésre lehet számítani – mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) kereskedelempolitikáért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkára pénteken az M1 aktuális csatornán a Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb adataira reagálva.

A KSH pénteki közlése szerint tavaly novemberben 3,8 százalékkal nőtt a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers és a naptárhatástól megtisztított adatok szerint egyaránt az előző év azonos időszakához képest.

Cseresnyés Péter megjegyezte, az ünnepi készülődés miatt nőtt meg novemberben a kiskereskedelmi forgalom, várhatóan a decemberi számok azt mutatják majd, hogy a bővülés folytatódott.

Az államtitkár szerint az élelmiszer-kiskereskedelem hozta az elmúlt hónapokban elért szintet, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben pedig növekedést tapasztaltak. Ugyanakkor közölte, a műszaki cikkek, valamint a bútorok kereskedelme még mindig alacsonyabb szinten van, mint a koronavírus-járvány előtt. Az üzemanyag-értékesítés is elmarad a 2020 előtti időszakhoz képest, de folyamatosan nő, így ez utóbbi terület várhatóan 2022-ben el fogja érni a 2019 végén mértet.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2021. június 23.

A kisboltok a kiskereskedelem átalakulásának vesztesei

A magyarországi tizenegy kereskedelmi üzletlánc 2020-ban 7,3 százalékkal több, 5306 milliárd forint bruttó forgalmat ért el, ezzel 2007-hez képest 96 százalékkal bővült, vagyis csaknem megkétszereződött a piac – hívta fel a figyelmet a GKI Gazdaságkutató legfrissebb elemzésében.