A kiskereskedelem jól állta a koronavírus-válságot Koronavírus
A drasztikus tavaszi visszaesést ledolgozva 2020-ban az egy évvel korábbival lényegében azonos teljesítményt nyújtott a kiskereskedelmi ágazat.
A drasztikus tavaszi visszaesést ledolgozva 2020-ban az egy évvel korábbival lényegében azonos teljesítményt nyújtott a kiskereskedelmi ágazat.
Tavaly novemberben a nyers adat szerint 0,3, naptárhatástól megtisztítva 0,8 százalékkal csökkent a kiskereskedelmi üzletek változatlan áron számolt forgalma az egy évvel korábbihoz képest.
Megindult a vásárlók tömege az üzletekbe, a válság ellenére arra is van esély, hogy az ünnepek előtti költekezés eléri a tavalyi szintet.
A kiskereskedelmi forgalomból 8,4 százalékkal részesedő csomagküldő és internetes kiskereskedelem volumene 32,7 százalékkal bővült.
Sok a bizonytalanság a második hullám kapcsán, de a pénzintézet vezető elemzője tömeges átoltottságra számít.
A vásárlási kedv júliusra elérte az egy évvel ezelőtti szintet, a nyers és a naptárhatástól megtisztított adatok szerint egyaránt 0,4 százalékkal haladta meg a kiskereskedelmi üzletek forgalma az egy évvel korábbit.
A kiskereskedelmi üzletek júniusban már járványügyi korlátozások nélkül lehettek nyitva az egész országban, így forgalmuk a nyers adat szerint 0,8 százalékkal bővült.
A csomagküldő és internetes kiskereskedelem kilőtt, ruházatból, üzemanyagból és járműalkatrészből is jóval kevesebbet vettünk májusban.
Akár 25 százalékkal is bővülhet az idén a hazai e-kereskedelem forgalma, amelynek már eddig is komoly lökést adott a járványveszély miatti karanténos időszak. Az InfoTandem infografikája.
A kijárási korlátozás és a kiskereskedelmi egységek korlátozott nyitvatartása is a forgalom csökkenése felé hat.
A tavalyi forgalom az adóalapja, ami túladóztatáshoz vezet – hívja fel a figyelmet Jancsa-Pék Judit, a LeitnerLeitner vezető tanácsadója, aki szerint már most el kell kezdeniük az érintetteknek a méltányossági kérelem előkészítését.
Megkezdődött a kiskereskedelem konszolidációja, ezt támasztja alá, hogy március 23. és 29. között a hiper-, szupermarketekben és drogériákban az élelmiszerek és vegyi áruk forgalma 39 milliárd forintot tett ki, ami csupán 4 százalékos növekedés az előző év azonos időszakához képest - közölte a Nielsen piackutató kedden.
Az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára szerint Magyarországon még soha ekkora forgalom nem volt az élelmiszerboltokban és a kereskedelmi dolgozók pokoli munkát végeznek.
Júliusban a kiskereskedelmi üzletek forgalma nyers adat szerint 6,9 százalékkal, naptárhatástól megtisztítva 6,4 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakáét.
Júniusban a nyers adat szerint 4,3 százalékkal, naptárhatástól megtisztítva 5,2 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi üzletek forgalma az egy évvel korábbihoz mérve.
Tavalyi teljesítménye alapján változatlanul a Tesco a legnagyobb forgalmú kereskedelmi lánc Magyarországon, 769,0 milliárd forintos becsült bruttó forgalommal - közölte a Trade magazin kedden.
A magyarországi vásárlóerő érdemben nőtt, de így is alig 40 százaléka az uniós átlagnak, a hazai bolti kiskereskedelem viszont az európai tempót meghaladó mértékben bővülhet az idén is. Az InfoTandem infografikája.
A forgalom növekedése a januári 5,4 százalékos ütemről 8,4 százalékra gyorsult.
Az árucikkek széles körére kiterjedő, a kiskereskedelmi forgalomból 5,9 százalékkal részesedő csomagküldő és internetes kiskereskedelem 30,8 százalékkal emelkedett.
Bár a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezete szeretné, a kormány nem szándokozik fontolóra venni a boltok vasárnapi zárvatartásának visszaállítását.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!