Jeremie program: jön a kockázati tőke


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Hamarosan elérhető lesz Magyarországon az Európai Bizottság kis- és középvállalkozások támogatására kezdeményezett Jeremie programjának – mikrohitel és portfóliógarancia után elérhető – harmadik eleme, a kockázati tőke is.

Erre adott zöld jelzést a több hónapos notifikációs folyamat lezárásával és minapi engedélyével az Európai Bizottság – jelentette be kedden Benke Ákos, a hazai Jeremie programot menedzselő Magyar Vállalkozásfinanszírozási (MV) Zrt. vezérigazgatója.
Az Új Magyarország fejlesztési terv keretében 35 milliárd forint használható fel kockázati tőkeként. A majdani alapkezelőknek a tervek szerint 2009 januárjában írják ki a pályázatokat, s a vezérigazgató nem titkolta, hogy az MV Zrt. komoly érdeklődésre számít. A pályázásnál fontos feltétel, hogy a felhívásokra kizárólag olyan alapkezelők nevezhetnek, amelyek a tőkepiaci törvény értelmében jogosultak kockázatitőke-alap kezelésére, megfelelő szakmai referenciákkal rendelkeznek, és képesek a szükséges magánforrás bevonására. Az európai uniós pénz és az ehhez társuló magánforrás kockázati tőke formájában az alapkezelők közreműködésével jut el a vállalkozásokhoz. Az MV Zrt. közös alapokat hoz létre a központi régión kívül, Közép-Magyarország területén a Co-investment Alap szervezi majd a tranzakciókat.

A terv szerint jövő év márciusában írnák alá az első közvetítői megállapodásokat. Következő lépésként legkésőbb 2009 második negyedévében felállítanák az első kockázatitőke-alapokat, ezt követően pedig az alapkezelők megkezdhetik a befektetési lehetőségek vizsgálatát.

Azok a maximum ötéves múlttal és maximum 1,5 milliárd forint éves árbevétellel rendelkező hazai mikro-, kis- és középvállalkozások számíthatnak erre a forrásra, amelyek jól átgondolt, ígéretes üzleti tervvel rendelkeznek, és vonzó, jól fejlődő iparágban működnek.
A befektetés egy 12 hónapos időszak alatt maximum 1,5 millió euró lehet, legfeljebb három egymást követő gazdasági évben.

Forrás: Világgazdaság


Kapcsolódó cikkek

2024. április 18.

Duna House: az illetékmenteség is a csok plusz egyik előnye lehet

A teljes visszafizetést tekintve több tízmillió forintot is megspórolhat az, aki a csok plusz támogatott hitelkonstrukciót és az ezzel járó illetékmentes ingatlanvásárlási lehetőséget választja – hívta fel a figyelmet csütörtökön kiadott elemzésében a Duna House.

2024. április 18.

Együttműködést kötött a VOSZ és az eMAG a kkv-k online értékesítésére

Partnerségi megállapodást írt alá a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) és az eMAG Magyarország az e-kereskedelmi know-how, valamint a magyar kis- és középvállalatok (kkv) online értékesítési csatornáinak fejlesztésére a régióban – közölte az eMAG csütörtökön.

2024. április 18.

A Bosch csoport növelte árbevételét csökkenés a Danone-nál

A Bosch csoport 2023-ban növelte árbevételét és eredményét, sikeresen folytatja növekedési stratégiáját – emelte ki csütörtökön Stefan Hartung, a Robert Bosch GmbH igazgatóságának elnöke a vállalat éves eredményeit ismertetve. A Danone francia élelmiszer- és italgyártó bevétele éves szinten 2,5 százalékkal, 6,79 milliárd euróra csökkent az idei első negyedévben – áll a cég honlapján.