Kiemelkedő pénzügyi évet zárt a Start Garancia Zrt. 2022-ben


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Kiemelkedő pénzügyi évet zárt a Start Garancia Zrt. 2022-ben: az adózás utáni eredmény 2,33 milliárd forintra nőtt a 2021 évi 452 millió forintról, míg a jutalék- és díjbevételek közel 300 millió forintról mintegy 3 milliárd forintra emelkedtek – közölte a társaság csütörtökön.

A közlemény szerint a kezességvállalási portfólió tervezett növekedése és a prudenciális követelményeknek való megfelelés érdekében a Start Garancia Zrt. nem fizet osztalékot, az adózott eredményt eredménytartalékba helyezi, valamint a saját tőke növelésére fordítja.

A Gazdaságfejlesztési Minisztérium tulajdonosi joggyakorlása alatt működő cég mérlegfőösszege egy év alatt több mint 7 százalékkal, 111 milliárd forintra emelkedett.

A kezességvállalás állománya közel a duplájára, 115 milliárd forintról 210 milliárd forintra nőtt, a saját tőke 100,5 milliárd forintról 103 milliárd forintra emelkedett. Tavaly nem került sor kezesség beváltására – írták.

Októberben 800 milliárd forint keretösszegű programot indítottak, amelyből az energiakereskedők hiteleihez nyújt kezességet, emellett a Baross Gábor Hitelprogram ügyleteiben is szerepet vállal a cég.

„Célunk, hogy kezességvállalási portfóliónkat tovább építsük, kockázatainkat kontroll alatt tartsuk, valamint hogy hozzájáruljunk a gazdaságfejlesztéshez és a hazai hitelezési és kötvénykibocsátási aktivitás fokozásához” – idézte a közlemény Limbach Attila vezérigazgatót.

A Start Garancia Zrt. állami viszontgarancia mellett nyújt kezességet nemzetgazdaságilag jelentős, nagy volumenű finanszírozási ügyletekhez.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. december 4.

Többet kellene költenie a hazai kkv-knak digitalizációra

Visszafogottság jellemzi a magyar kkv szektort, ha a digitalizációról van szó. A jelenlegi turbulens gazdasági környezetben sokan inkább a kivárásra játszanak, hátha javulnak a gazdasági mutatók. Noha a K&H kkv bizalmi index harmadik negyedéves kutatási eredményei alapján visszaesés látszik a szektor informatikai beruházási hajlandóságában, a bank szakértője szerint akár versenyképességük megőrzésének kulcsa is lehet a digitális megoldások irányába történő fejlesztés.