Meghosszabbodtak a védelmi intézkedések Koronavírus


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A kormány az operatív törzs javaslatára április 8-ig meghosszabbította az érvényben lévő védelmi intézkedések hatályát – közölte a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs ügyeleti központjának vezetőhelyettese a hétfői online sajtótájékoztatón.

Kiss Róbert elmondta: az operatív törzs javaslatára hozott döntést – a koronavírus-járvány harmadik hulláma miatt – a magyar emberek életének, testi épségének, egészségének védelme indokolja.

A rendőr alezredes beszámolt arról, hogy változatlanok maradnak a maszkviselésre, a kijárási tilalomra, a közterületi magatartási szabályokra, az üzletekre, szabadidős létesítményekre, szórakozóhelyekre vonatkozó védelmi intézkedések, illetve az üzletek nyitvatartásával, a szolgáltatásokkal, az oktatás korlátozásával kapcsolatos rendelkezések.

Ugyanígy a védelmi intézkedések során április 8-ig meghosszabbodik a Magyarország valamennyi schengeni belső határszakaszára ideiglenesen bevezetett határellenőrzési és határőrizeti feladatok, valamint a magyarországi személyforgalomra érvényes beutazási korlátozások hatálya – tette hozzá.

A múlt héten az is kiderült, hogy a kormány megfogadta a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara kereskedelmi üzleteket érintő javaslatát, és a hétvégén megjelent kormányrendelet szerint ennek megfelelően nyithatnak majd az üzletek, ha a Magyarországi beoltottak száma eléri a 2,5 millió főt.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

A BKIK javaslata alapján visszaállított SZÉP-kártya jelenti a belföldi turizmus motorját

A Nemzetgazdasági Minisztérium április 22-én kiadott közleménye szerint 2024 első negyedévét tekintve megállapítható, hogy az év első három hónapjában a SZÉP Kártya feltöltések összértéke meghaladta a 109,4 milliárd forintot, ami az előző év azonos időszakát 22 százalékkal, a 2019-es évet pedig 107 százalékkal múlta felül. A költések összege az első negyedévben meghaladta a 86 milliárd forintot. A területi kereskedelmi és iparkamarák tavaly év végén egyöntetűen javasolták a kormány számára, hogy a belföldi turizmus élénkítése érdekében 2024. január elsejével állítsa vissza a SZÉP-kártya felhasználásának eredeti kereteit, melyet a Kormány meg is valósított.

2024. április 24.

A bruttó átlagkereset 605 400 forint volt februárban, 14,0 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban

2024. februárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 400, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 417 100 forint volt. A bruttó átlagkereset 14,0, a nettó átlagkereset 13,8, a reálkereset pedig 9,9 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest a fogyasztói árak 3,7 százalékos növekedése mellett – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).