Most 170 ezer egy online pénztárgép


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Egy cég gyártja az engedélyezett online pénztárgépeket. Az állam máris jól járt: 43 milliárddal nőttek az áfabevételek.


Nincs érdemi árverseny a nemrég engedélyhez jutó három, a NAV szervereivel online kapcsolatban álló pénztárgépet forgalmazó vállalkozás között – állapította meg az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ). Mindhárom gép közel 170 ezer forintba kerül, és a gépek gyártója is azonos: a lengyel Novitus cég – írja a Népszabadság.

A lap hétfői számában megjelent cikkből kiderül: a rövid határidők miatt a piac szereplői közösen fejlesztették az online pénztárgépet, amelynek az ára a tömeges megrendelések nyomán csökkenhet. 

RODIN adózási-számviteli szakmai rendezvények

Látványosan, 43 milliárd forinttal nőtt néhány kiskereskedelmi ágban a bevallott áfa mennyisége – írta szintén az online pénztárgépek kapcsán a Magyar Nemzet. A lap szombati számának Pankucsi Zoltán, a nemzetgazdasági tárca adóügyekért felelős helyettes államtitkára azt nyilatkozta, hogy számos cég, amely korábban ritkán adott nyugtát, a kasszacsere előírása miatt az utóbbi időben úgy dönthetett, gyakrabban használja a pénztárgépet.


Kapcsolódó cikkek

2024. június 17.

Július elsején indul az otthonfelújítási program

Július elsején indul az otthonfelújítási program, hosszabb futamidővel és többféle tevékenységre igényelhető támogatás – közölte az Energiaügyi Minisztérium és a Nemzetgazdasági Minisztérium.

2024. június 17.

Vegyes képet mutat a középkorúak keresetének alakulása

Vegyes képet mutat a bevételek alakulása a 30-59 éves korosztályban: a válaszadók 52 százaléka növekedésről számolt be, közel 35 százalékuknál nem történt változás, 13 százalékuknak pedig kevesebb jutott az elmúlt egy év során – áll a K&H biztos jövő felmérésében.

2024. június 14.

Még mindig sokan mondanak le a nyaralásról

Nagyon vegyes a kép az utazási tervek terén. Összességében javult a középkorúak utazási helyzete, és akik terveznek nyaralást, azok többet szánnak erre a K&H biztos jövő index szerint, de a koronavírus járvány utáni időszakhoz képest még mindig visszafogottnak mondható az utazási kedv. Ráadásul még mindig sokan vannak, akik a pénzhiány miatt nem tudnak hosszabb vakációt beiktatni: a válaszadók 71 százalékánál ez az indok. Ez az arány nem sokkal alacsonyabb a tavalyi 77 százaléknál, viszont még mindig jóval meghaladja a tavalyelőtti 58 százalékos arányt.