Nőtt a Széchenyi Kártya kamattámogatása


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Májustól a Széchenyi Kártya Programhoz tartozó több konstrukciónak nőtt a kamattámogatása és a kezességvállalás díjának támogatása is.


A kormány 1226/2013.(IV.23.) Korm. határozata módosította a Széchenyi Kártya Program egyes konstrukciói támogatásának folytatásáról szóló 1637/2012.(XII.19.) Korm. határozatot, mely 2013. május 1- jén lépett hatályba.

A Széchenyi Kártya Program a vállalkozások részére számos hitelfajta elérhetőségét biztosítja. Lehetőség van forgóeszköz, beruházás, önerő kiegészítő és támogatás megelőlegező célra is igénybe venni, valamint ezeken felül létező megoldás a Széchenyi Kártya Folyószámlahitel is.

A Széchenyi Kártya Programba tartozó – fentiekben felsorolt – bármely hitel jó választás a vállalkozások számára, mivel a kormány kamattámogatást biztosít részükre, mellyel jelentős segítséget juttat a forráshiánnyal küszködő cégeknek. Ehhez – a legtöbb hitelfajta esetében – viszonylag kevés múltat kell felmutatniuk a hitel iránt érdeklődőknek, miután 1 naptári éves eredményes működés elegendő az akár tízmillió forintig terjedő összeg igényléséhez, amelyhez még egy pozitívum társul, mégpedig az, hogy a vállalkozásoknak nem kell ingatlannal rendelkezniük. Amennyiben egy jelentős beruházásra készülünk, akkor igényelhetjük az akár ötvenmillió forintos beruházási hitelt is maximum 10 éves futamidőre, ehhez természetesen már szükséges valamilyen komolyabb biztosítékkal is rendelkeznünk, azonban mint láthatjuk elég széles a paletta ahhoz, hogy megtaláljuk a vállalkozásunkra szabott megoldást.

Mérlegképes Kreditkártya

Szerezze meg Ön is kötelező kreditpontjait Kiadónk minőségi képzésein! További részletekért kattintson ide!

Rodin mérlegképes kreditpontos rendezvények – további részletek itt.

A Complex Kiadó kreditpontot érő kiadványai

A kormányhatározat, bár a programba tartozó hitelfajtákon kívül említi meg, azonban a folyószámlahitel is a lehetőségek közé tartozik. Ennek támogatásán nem változtatott a kormány, jelenleg is 1 százalékpont kamattámogatást biztosít tízmillió forint hitelösszegig 365 napra, a 2013. január 1. és 2013. december 31. között kiadott kártyákra vonatkozóan. Az ugyanezen időszakra kibocsátott huszonöt millió forintos kártyák esetében a támogatás a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. kezességvállalásához igazodik, miszerint annak éves díjának 50 százalékáig terjed a támogatás, egy feltétellel, hogy a támogatás nem haladhatja meg a kezességi díj vetítési alapjának 0,75 százalékát.

A Széchenyi Beruházási Hitel, Széchenyi Önerő Kiegészítő és Széchenyi Támogatást Megelőlegező Hitel esetében a Kormány a vállalkozások felé nyitott pozitívan, ugyanis a 2013. január 1. és 2013. december 31. között megkötött hitelszerződések vonatkozásában az eddigi évi 2 százalékpontos kamattámogatását 5 százalékpontra emelte fel, melyet a hitelszerződések teljes összegéhez az adott ügylet futamidejének első három évére biztosít. A kormányhatározat eredeti 2. pontjában szereplő, Széchenyi Kártya Programba tartozó hitelfajták közül csak egyetlen nem változott, amely a Széchenyi Forgóeszközhitel. Erre továbbra is a 2 százalékpontos kamattámogatás vehető igénybe.

Ezen felül a Széchenyi Kártya Programba tartozó hitelekhez a kezességvállalás díjának 50 százalékáig terjedő támogatás is jár, szintén azzal a kikötéssel, hogy az nem haladhatja meg a kezességi díj vetítési alapjának 0,75 százalékát.

A Széchenyi Kártya Program hiteltermékeit jelenleg már az összes jelentős kereskedelmi bankban, valamint a Takarékbank által képviselt Takarékszövetkezeti fiókokban el lehet érni, úgy, hogy az igényléseket a KAVOSZ Zrt, a VOSZ, és a Területi Kereskedelmi és Iparkamarák irodáiban lehet leadni, amelyeket ezt követően továbbítják az igénylő által kiválasztott hitelintézetnek.


Kapcsolódó cikkek

2024. június 28.

Ülésezett a Nemzeti ESG Tanács

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter vezetésével tartotta meg ülését a Nemzeti ESG Tanács – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).