Offshore, offshore-abb, legofshore-abb
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
A 2007-2013-as támogatási időszak kedvezményezett cégei közül 250-ről derült ki, hogy offshore-hátterű vállalkozásokról van szó. A gyanús pályázati nyertesek listáján van a Csányi Sándor érdekeltségébe tartozó Bonafarm csoport egyik cége is, a közelmúltban kiderült milliárdos gázügylet szereplője ugyanakkor nem.
A Magyar Nemzet szerdai számában arról ír, hogy az eddig kifizetett támogatás összege meghaladja a tízmilliárd forintot. A lapnak Csepregy Nándor, a Miniszterelnökség helyettes államtitkára azt mondta: az érintetteket hamarosan értesítik, és a kormány elindítja az elállási folyamatot.
„Ezt a határozatot, mint minden fejlesztéspolitikai döntést, megtámadhatják a cégek, ugyanakkor ha nem tudják hitelt érdemlően bizonyítani az általunk feltárt tények ellenkezőjét, akkor az eddig kifizetett támogatási összeget kamataival együtt kell visszautalniuk az államnak” – fogalmazott.
Kiskönyvtár az áfáról 3. rész: Áfalevonás és áfa-visszaigénylés |
Gyakorlati példákon keresztül bemutatjuk az adólevonási jog természetét, szabályait, az adólevonás általános és különös feltételeit, kitérve a speciális termék- és szolgáltatáskörökre. Ismertetjük az adólevonás tárgyi feltételeit, valamint az áfa-visszaigénylés jelenleg hatályos rendszerét.
Rendelje meg most! Ára mindössze 2990 Ft+ 5% áfa
|
A listán található a Bonafarm Bábolna Takarmány Kft., amely 2012-ben 220 millió forint támogatást kapott az államtól. A cég a Bonafarm csoport tagja, amely Csányi Sándor mezőgazdasági vállalkozásait fogja össze.
A listán ugyanakkor nem szerepel a szintén offshore MET kereskedőcég, amely az állami MVMP-től vett át olcsón beszerzett gázt és az ügyletből 2012-ben 55 milliárd forint osztalékot vettek ki a tulajdonosok – írja az Index.