Ötmilliárd forintos fejlesztést hajtott végre a Békés Drén Kft.
Ötmilliárd forintból fejlesztette telephelyét és szerzett be két csúcstechológiájú cölöpöző gépet a vízépítéssel, környezetvédelemmel és speciális mélyépítéssel foglalkozó Békés Drén Kft.
A Békés városban működő cég 2,44 milliárd forintot nyert el a Gazdaságfejlesztési- és Innovációs Operatív Program (Ginop) Plusz keretéből, és ugyanennyit tett hozzá önerőből és hitelfelvétel segítségével a beruházáshoz.
Az összegből épült egy 3900 négyzetméteres ipari cégközpont a telephelyen, ahol integráltan kap helyet a tervezés, fejlesztés, gyártás, szerelés és a karbantartás. Emellett beszereztek két, egyenként 1,3 milliárd forint értékű, 42 méter magas cölöpöző gépet.
Barkász Sándor ügyvezető elmondta, ezek kedvezőtlen talajviszonyok mellett, valamint hirtelen beavatkozást igénylő haváriák esetén is alkalmazhatóak. A gépek magassága azonos egy 12 emeletes épületével, ugyanakkor egy holland innovációnak köszönhetően csak 120 tonna a súlyuk, míg a nyugati versenytársak hasonló eszköze 200 tonnás.
A gép 1298 lóerős, ami a földmunkaiparban korábban elképzelhetetlen volt. Csak olyan bányagépek képesek ilyen teljesítményre, amelyeket a helyszínen szerelnek össze. A beszerzett gépekkel a cég Magyarországon és a környező országokban is ezen a területen piacvezetővé válik a prémium kategóriában – fogalmazott az ügyvezető.
Hozzátette, a gépek révén olyan feladatokat is el tudnak végezni, amelyeket korábban nem; és az exportot is növelni tudják általuk.
Emellett beszereztek egy mobil, összecsukható konténerirodát, amelyet a munkaterületeken könnyen fel tudnak állítani; és a gépek őrzésvédelmét szolgáló biztonsági rendszert.
Az 1996-ban, száz százalékban magyar tulajdonú vállalkozásként alapított Békés Drén Kft. jelenleg 180, többségében békési és Békés vármegyei embert foglalkoztat, ebben benne vannak a szerződési megbízással, illetve a társcégeknél dolgozók is.
A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a vállalat 2023-ban 12,8 milliárd forint nettó árbevételt ért el az előző évi 8,8 milliárd után, amely száz százalékban belföldi értékesítésből származik. Adózott eredménye ez idő alatt 1,1-ről 2,7 milliárd forintra nőtt.
(MTI)