Pénztárgépcsere: haladékot kaphatnak a kicsik


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A kisvállalatok által üzemeltetett pénztárgépek – kiskasszák – cseréjének határideje június 30. helyett legyen szeptember 1. – ezt javasolja a kormánynak Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter.


A miniszter még pénteken egyeztetett a legfontosabb kereskedelmi érdekképviseleti szervezetek, így az ÁFEOSZ-COOP Szövetség, az Országos Kereskedelmi Szövetség valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara vezetőivel.

Két hónapnak elegendőnek kell lennie arra, hogy az átállás biztonságosan megtörténjen – közölte Varga Mihály.

RODIN adózási-számviteli szakmai rendezvények

A Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatalhoz eddig 7 engedélyezési kérelem futott be, ebből három kiskasszákra, míg négy számítógép-alapú pénztárgépekre vonatkozott. Néhány héten belül megérkezhetnek az első engedélyek, s így már látható lesz, hogy milyen gépek közül lehet választani – mondta a tárcavezető.

A gazdaság már most tapasztalható fehéredése miatt van remény arra, hogy a kéthónapos halasztás nem okoz jelentős kiesést az adóbevételekben – vélte Varga Mihály.

A nemzetgazdasági tárca arról is tájékoztatott, hogy az online összeköttetésre alkalmas kiskasszák beszerzésére vonatkozó határidő kitolása nem változtat a beszerzési támogatások benyújtására vonatkozó december közepi határidőn. A miniszteri rendelet alapján legfeljebb öt pénztárgép cseréjéhez, beszerzéséhez igényelhető gépenként 50 ezer forint támogatást.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 27.

Otthonfelújítási program: elérhető a kulcstermékek listája

Csütörtöktől már elérhető az ÉMI Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs Nonprofit Kft. honlapján az Otthonfelújítási program keretében támogatott építési termékek, valamint hő- és melegvíztermelő berendezések listája – jelentette be a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

2024. június 27.

Jól megy a kínai ipari nagyvállalatoknak

A legnagyobb kínai ipari vállalatok 2700 milliárd jüan (371 milliárd dollár) nyereséget könyveltek el az idei első öt hónapban, ami 3,4 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit – áll a kínai statisztikai hivatal csütörtöki jelentésében.