Részvénytársasággá alakult a Stadler vasúti járműgyártó budapesti központja


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Részvénytársasággá alakult a Stadler cégcsoport magyarországi vezérképviseleti feladatát ellátó budapesti leányvállalata 2023. július 1-től, a változást a projektek ellenőrzésével, a magyar beszállítói lánc erősítésével bővülő feladatkör indokolta – közölte a svájci központi vasúti járműgyártó hétfőn.

A Stadler Trains Magyarország Zrt. irányítását három fős igazgatóság látja el, az elnöki tisztséget Homolya Róbert tölti be, feladata a vállalat hazai stratégiájának megtervezése, végrehajtása. Az operatív munkát a vállalatcsoportnál különböző funkciókat 15 éve betöltő Kiss Csaba irányítja vezérigazgatói minőségben. A tulajdonos képviseletében a igazgatóság harmadik tagja Peter Spuhler, a Stadler vállalatcsoport elnöke.

A budapesti központ részvénytársasággá alakulása a Stadler szolnoki és pusztaszabolcsi leányvállalatainak működését és irányítását nem érintik.

A Stadler budapesti központja 2005-ben alakult, hogy támogassa a FLIRT motorvonatok magyarországi megrendelésének lebonyolítását. Azóta a vállalatcsoport 143 FLIRT vonatot, 40 KISS emeletes motorvonatot, és 12 Citylink tram-traint értékesített Magyarországon.

A Stadler magyarországi munkavállalóinak létszáma meghaladja a 750 főt, összesített 2022-es árbevétele több mint 57 milliárd forint volt, az előző évhez képest mintegy 6,5 százalékkal bővült.

A 2022-es konszolidált auditált cégcsoport adatok szerint a Stadler megrendelésállománya tavaly rekordmagasságot ért el, 8,6 milliárd svájci frankot tett ki, ami 54 százalékos növekedés az előző évhez képest. A cégcsoport tavalyi árbevétele 3,2 százalékkal, 3,8 milliárd svájci frankra nőtt. Árbevétel alapján a Stadler a világ 3. legnagyobb vasúti járműgyártója a kínai CRRC és az Alstom mögött.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 27.

2024. első három negyedévében a közép- és kelet európai befektetési volumen mintegy 24%-kal nőtt éves szinten

A közép- és kelet európai (CEE) befektetési volumen 2024 első három negyedévében elérte az 5 milliárd eurót, ami éves szinten 24%-os növekedést jelent. Ez összhangban áll az európai és globális piacok fellendülésével a 2023 utáni lassulást követően. Az év végi volumenek elérhetik a 7–7,5 milliárd eurót, ami még így is körülbelül 30%-kal marad el a 10 éves átlagtól – derül ki a Colliers legfrissebb „Q1-Q3 CEE Investment Scene” című regionális jelentéséből.

2024. november 27.

Félmillió alá csökkenhet a cégek száma

A társas vállalkozások száma két éve csökken, idén októberig közel 23 ezerrel lett kevesebb, és mára alig haladja meg a félmilliót. Az új cégek alapítása idén 20 ezer alatt maradt, ami közel ezerrel kevesebb, mint tavaly, míg a megszűnések száma közelíti a 30 ezret. Az új kényszertörlési és az előzmény nélküli felszámolási eljárások száma növekedett az előző évhez képes.

2024. november 27.

Az UniCredit Bank is áthárítja februártól a tranzakciós illeték emelését

Most közzétett hirdetménye szerint az átutalásokra, csoportos beszedésekre egy plusz díjat vezet be 2025. február 1-től az UniCredit Bank az Ikon Plusz számlacsomagjában, a megemelt pénzügyi tranzakciós illeték miatt. Az állami elvonás megemelkedésének dacára megmarad ugyanakkor a Mobil Aktív Plusz számla korlátlanul díjmentes átutalási lehetősége mobilapplikációval – értesült a BiztosDöntés.hu.