Szellemi tulajdon, szabadalom, Richter


A Szellemi Tulajdon Világszervezete (WIPO) vezetői a Richter budapesti központjába látogattak hétfőn, a megbeszélések középpontjában a szellemi tulajdonnal kapcsolatos aktuális kérdések mellett az innováció támogatása érdekében folytatott szakmai együttműködés előmozdítása állt – közölte a társaság kedden.

A tájékoztatás szerint a nemzetközi delegáció tagjai a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala által szervezett „Intellectual Property in the Age of Artificial Intelligence” konferenciára érkeztek Budapestre, és ennek keretében látogattak el a Richter központjába is.

A Richter Orbán Gábor vezérigazgató és Vizi E. Szilveszter, az igazgatóság elnöke vezetésével fogadta a WIPO főigazgatóját, Daren Tangot és a szervezet több vezető tisztségviselőjét, valamint Farkas Szabolcsot, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának elnökét – ismertették.

A közleményben kitértek arra, hogy a Richter Gedeon Nyrt. szellemi tulajdonnal kapcsolatos tevékenysége jelentős mind a szabadalmak, mind a védjegyek területén. Jelenleg 4150 szabadalom, és 22 050 védjegy alkotja portfólióját, amellyel a vállalat Magyarország legnagyobb szabadalom- és védjegybirtokosának tekinthető, de globális szinten is figyelemre méltó helyet foglal el – közölte a Richter.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 27.

2024. első három negyedévében a közép- és kelet európai befektetési volumen mintegy 24%-kal nőtt éves szinten

A közép- és kelet európai (CEE) befektetési volumen 2024 első három negyedévében elérte az 5 milliárd eurót, ami éves szinten 24%-os növekedést jelent. Ez összhangban áll az európai és globális piacok fellendülésével a 2023 utáni lassulást követően. Az év végi volumenek elérhetik a 7–7,5 milliárd eurót, ami még így is körülbelül 30%-kal marad el a 10 éves átlagtól – derül ki a Colliers legfrissebb „Q1-Q3 CEE Investment Scene” című regionális jelentéséből.

2024. november 27.

Félmillió alá csökkenhet a cégek száma

A társas vállalkozások száma két éve csökken, idén októberig közel 23 ezerrel lett kevesebb, és mára alig haladja meg a félmilliót. Az új cégek alapítása idén 20 ezer alatt maradt, ami közel ezerrel kevesebb, mint tavaly, míg a megszűnések száma közelíti a 30 ezret. Az új kényszertörlési és az előzmény nélküli felszámolási eljárások száma növekedett az előző évhez képes.

2024. november 27.

Az UniCredit Bank is áthárítja februártól a tranzakciós illeték emelését

Most közzétett hirdetménye szerint az átutalásokra, csoportos beszedésekre egy plusz díjat vezet be 2025. február 1-től az UniCredit Bank az Ikon Plusz számlacsomagjában, a megemelt pénzügyi tranzakciós illeték miatt. Az állami elvonás megemelkedésének dacára megmarad ugyanakkor a Mobil Aktív Plusz számla korlátlanul díjmentes átutalási lehetősége mobilapplikációval – értesült a BiztosDöntés.hu.