Tíz százalékkal több az új cég


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az első negyedévben 7127 új céget alapítottak, ami tíz százalékkal haladja meg az előző év azonos időszakáét és öt százalékkal az előző negyedévit – közölte az Opten céginformációs szolgáltató.


A közleményben az Opten felhívja a figyelmet arra, hogy a cégalapítási számok növekedése már második negyedéve tart, amire 2012 óta nem volt példa.

A gazdaság változásaira az építőipar reagál a legérzékenyebben, az ágazat ugyanis már közel egy éve növekedő cégalapítási számokat mutat – közölték. Hozzátették: mára azonban az energetika, a közigazgatás, a vendéglátás és a logisztika területén is megfigyelhető az általános cégalapítási hullám.

[htmlbox szamvitel_konyv]

 

Az első negyedévben 8879 céget töröltek, ami ugyan 13 százalékkal alacsonyabb az előző év azonos értékénél, de hét százalékkal magasabb az előző negyedévinél.

A cégek száma csökkenőben van, és a cégstruktúrának szüksége is van további tisztulásra – hangsúlyozta az Opten.

A társaság szerint nagy kérdés, hogy a most induló cégalapítási hullám mennyire lesz tartós, illetve hosszú távon milyen életképességűek lesznek az új gazdasági társaságok.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 17.

Július elsején indul az otthonfelújítási program

Július elsején indul az otthonfelújítási program, hosszabb futamidővel és többféle tevékenységre igényelhető támogatás – közölte az Energiaügyi Minisztérium és a Nemzetgazdasági Minisztérium.

2024. június 17.

Vegyes képet mutat a középkorúak keresetének alakulása

Vegyes képet mutat a bevételek alakulása a 30-59 éves korosztályban: a válaszadók 52 százaléka növekedésről számolt be, közel 35 százalékuknál nem történt változás, 13 százalékuknak pedig kevesebb jutott az elmúlt egy év során – áll a K&H biztos jövő felmérésében.

2024. június 14.

Még mindig sokan mondanak le a nyaralásról

Nagyon vegyes a kép az utazási tervek terén. Összességében javult a középkorúak utazási helyzete, és akik terveznek nyaralást, azok többet szánnak erre a K&H biztos jövő index szerint, de a koronavírus járvány utáni időszakhoz képest még mindig visszafogottnak mondható az utazási kedv. Ráadásul még mindig sokan vannak, akik a pénzhiány miatt nem tudnak hosszabb vakációt beiktatni: a válaszadók 71 százalékánál ez az indok. Ez az arány nem sokkal alacsonyabb a tavalyi 77 százaléknál, viszont még mindig jóval meghaladja a tavalyelőtti 58 százalékos arányt.