Új pályázati lehetőség nyílt a díszkertészeti kisvállalkozások támogatására


Új vidékfejlesztési pályázati felhívás jelent meg 1,6 milliárd forint keretösszeggel, amelyre a vidéki térségben működő, dísznövény-előállítással, kereskedelemmel vagy zöldterület-kezeléssel foglalkozó mikro-, vagy kisvállalkozások jelentkezhetnek – hívta fel a figyelmet pénteki közleményében az Agrárminisztérium (AM).

A felhívás szerint a pályázó vállalkozások a működésükhöz szükséges létesítmények építéséhez, telephelyük bővítéséhez, felújításához vagy korszerűsítéséhez igényelhetnek támogatást. Az építés mellett lehetővé válik többek között új gépek és eszközök, technológiák beszerzése, de fűtési energiaigények kielégítését segítő bizonyos megújuló energiaforrások alkalmazása is – tájékoztatott a közlemény.

A pályázás feltétele, hogy az érintett vállalkozás a támogatási kérelem benyújtását megelőző, vagy amennyiben erre vonatkozóan nem rendelkezik adatokkal, az azt megelőző teljes lezárt üzleti évben az értékesítés nettó árbevétele vonatkozásában 40 százalékot meg nem haladó mezőgazdasági, illetve 50 százalékot meg nem haladó erdőgazdálkodási nettó árbevétellel rendelkezzen, továbbá székhelyük, telephelyük vagy fióktelepük vidéki térségben található.

Egy projektre legfeljebb 36,5 millió forint támogatás nyerhető el, és a pénzügyi hozzájárulás maximális mértéke az összes elszámolható költség 65 százaléka lehet, figyelemmel az európai uniós állami támogatási szabályokra – ismertette az AM.

A támogatási kérelmek benyújtására 2024. október 29-től lesz lehetőség. A felhívás és a hozzá kapcsolódó tájékoztató anyagok, mellékletek az Agrárminisztérium tematikus weboldalán, a https://kap.gov.hu felületen találhatók – közölték.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. december 3.

Egyszerűsödhet az ESG szabályozás

Közzétették az ESG törvény újabb módosításának tervezetét, amely jelentős egyszerűsítéseket ígér a vállalkozások számára a fenntarthatósági célú átvilágítási kötelezettségek teljesítésének területén. A változások – a módosító törvény elfogadása esetén – a kihirdetés után 30 nappal lépnének hatályba, míg a módosult bírságolási rendelkezések csak 2026-tól válnának alkalmazhatóvá. A javaslat által bevezetni kívánt legfőbb változtatásokról a DLA Piper Hungary készített összefoglalót.

2024. december 3.

Prohuman: egyszerre terjed majd az AI és az emberközpontúság a munkahelyeken

Az évtized végéig több mint 85 millió betöltetlen álláshely lesz világszerte, és ezt szinte minden cég megérzi majd. A legnagyobb kihívás tehát nem az, hogy a robotok elveszik az állásunkat, hanem hogy nincs elég elérhető és képzett munkatárs, hogy betöltse azokat – véli Dr. Tóth Ágnes, Prohuman Zrt. vezérigazgatója. Az ország vezető HR-szolgáltatójának első embere szerint az AI szerepe nőni fog, de ez pozitív hatással lesz a munka világára, sőt, gyorsíthatja a HR emberközpontúbbá válását. A legtöbb magyar vállalkozásnak továbbra is a megfelelő munkatársak megtalálása és megőrzése jelenti a legnagyobb kihívást, és bár a konjunktúra és dekonjunktúra hullámai átmenetileg növelhetik vagy csökkenthetik a munkaerő iránti keresletet, ez a kihívás várhatóan hosszú távon is velünk marad. És nem csak Magyarországon – a demográfiai változások miatt világszerte ez lesz a helyzet.