Új szereplők a leggazdagabb magyarok listáján


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Kilenc új szereplő tűnt fel a 100 leggazdagabb magyar listáján, azonban igazi nagy változás nem látható a múlt évhez viszonyítva – derül ki a Napi Gazdaság pénteken megjelenő 2013-as kiadványából.


Az egyik új belépő a médiapiacon érdekelt Rákosi Tamás, aki 75 milliárdos becsült vagyonával azonnal a lista 9. helyén debütált. A többi nyolc „újonc” a lista második felében foglal helyet. Rákosi Tamás, az RTL Klub tv-csatorna egyik létrehozója tavaly értékesítette részesedését a csatornában, s az ezért kapott összeg önmagában is megalapozta az első százba kerülését.

Mérlegképes Kreditkártya

Szerezze meg Ön is kötelező kreditpontjait Kiadónk minőségi képzésein! További részletekért kattintson ide!

Rodin mérlegképes kreditpontos rendezvények – további részletek itt.

A Complex Kiadó kreditpontot érő kiadványai

A lista élén továbbra is Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója áll, és vagyona változatlanul 135 milliárd forint. A második a vegyiparban érdekelt Bige László, és a harmadik helyen álló Gattyán György, a „felnőtt tartalmakat” is szolgáltató Docler cég tulajdonosa egyaránt 20-20 milliárd forinttal gyarapította vagyonát 2012-ben. Így a tavalyi második Várszegi György (Fotex) az idén negyedik, a korábban listavezető és tavaly negyedik Demján Sándor (TriGranit) ötödik lett, úgy, hogy mindkettőjük vagyona 15 milliárd forinttal csökkent.

A listán szereplők közül a legnagyobb veszteséget tavaly az informatikai cégtulajdonos Anka Márton szenvedte el, akinek korábbi 90 milliárdos vagyona felére, 45 milliárd forintra „zsugorodott”.

A 2013-as listába kerüléshez 5 milliárdos „belépési minimumot” kellett elérni, akárcsak tavaly. A 2002-ben megjelent első listán ez az összeg még 2,3 milliárd forint volt.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 27.

Hogyan teljesít Magyarország a kötelező palackvisszaváltásban?

Kis túlzással állítható, hogy hónapok óta mindenki az italcsomagolások visszaváltásának új rendszeréről beszél. Magyarországon már több mint 3200 automata működik országszerte, a kezdeti negatív reakciók és kezdeti nehézségek ellenére a hazai rendszer gyorsan elérte a napi 7 milliós visszaváltási mennyiséget, de további növekedés várható. Az Európai Unió célja, hogy 2025-re az összes csomagolási hulladék 70 százalékát újrahasznosítsák. De hol tartanak most a többiek?

2024. szeptember 27.

Együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá az MBH Bank és a Bank of China Limited Magyarországi Fióktelepe

Együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá az MBH Bank és a Bank of China Limited Magyarországi Fióktelepe annak érdekében, hogy hosszú távú, stabil és kölcsönösen előnyös üzleti kapcsolatot hozzanak létre. A jövőbeni együttműködés kiemelt célja, hogy a felek feltárják a közös fejlesztési lehetőségeket mind a pénzügyi szolgáltatások, mind pedig a finanszírozási megoldások terén.